Kad rudojo cukraus pardavimai auga neslepia ir prekybos tinklų atstovai. Anot „Maximos“ atstovo, rudasis cukrus tampa vis populiaresnis ir tautiečiai jo perka vis daugiau, nors įprastas, baltasis cukrus – pagal pasirinkimą vis dar pirmesnis.
Taip pat auga ir organinio cukraus pardavimai auga ir specializuotuose ekologinių produktų parduotuvėse. Vienas populiariausių produktų ten – kokosų cukrus. Pasak dietologės Dalios Vaitkevičiūtės, pagrindinis skirtumas yra kaina, o žalingą poveikį sveikatai gali turėti abu.
„Rudasis nerafinuotas cukrus yra tris kartus brangesnis, tačiau sveikatos požiūriu šie cukrūs juos padauginus, vartojant jų perteklių yra žalingas organizmui“, - teigė D. Vaitkevičiūtė.
Gyventi be cukraus negalintiems, dietologė pataria kasdienybėje jo kiekius mažinti po truputį. Tai padarius – nauda visokeriopa – nukris ir nepageidaujami kilogramai, pagerės ir sveikata. Mėnesį nuosekliai cukraus naudojant mažiau, jo lengviau bus atsisakyti ir visai.
„Kiekvieną įprotį mes suformuojame maždaug per mėnesį laiko, todėl atlikę tokį eksperimentą, sakykim, mėnesį laiko geriant kažkokį produktą be cukraus – kavą arba arbatą, pamatysime, kaip teigiamai tai veiks ir manau, kad kiekvienas galime atsisakyti šiek tiek pasistengę“, – patarimų kaip atsisakyti cukraus davė idetologė.
Gydytojai tvirtina, kad cukrus baltąja mirtimi pramintas ne be reikalo – piktnaudžiavimas saldumynais gali tapti nutukimo, diabeto, vėžio bei kitų ligų priežastimis. Todėl vertėtų pabandyti jo suvartoti kuo mažiau, juolab, kad šio produkto papildomai dedama į daugelį maisto produktų, net ir į duoną.
Visą reportažą žiūrėkite: