Karolis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, jog jau beveik metus laiko gyvena bute adresu Viršuliškių g. 51, kartu su savo drauge. Žemiau skaitytojo gyvena vyresnio amžiaus kaimynas – būtent dėl jo kyla problemos. Naktimis jis itin garsiai kosėja, rėkauja, taip trukdydamas miegoti.
„Jis yra vyresnio amžiaus žmogus, galimai turintis sveikatos sutrikimų. Naktimis pabundame nuo jo kosėjimo, neadekvataus rėkavimo“, – pasakojo Karolis.
Pasak Karolio, didžiosios problemos prasideda minėtam gyventojui išgėrus alkoholio – kartu su juo svaiginasi ir kitas vyras.
„Pas jį ateina kažkoks žmogus, kuris jam atneša maisto, bet kartu ir alkoholio, su juo geria. Kai prasideda alkoholio gėrimas, prasideda ir garsus muzikos leidimas, neaiškūs rėkimai“, – sakė Karolis.
Skaitytojo teigimu, minėtas maisto ir alkoholio atnešantis žmogus daugiabučio gyventojams yra pažįstamas. Pasak Karolio, jis jaunesnis už bute gyvenantį senolį, manoma, jog jie yra draugai. Senolio kaimynai taip pat įtaria, jog šis asmuo alkoholį perka naudodamasis senolio banko kortele.
„Mes tą žmogų matėme ne kartą. Jis yra tikrai jaunesnis, gal 50 metų amžiaus. Kartą skambinant į duris, atidarė jis. Buvo visiškai girtas, prisistatė kaip socialinis darbuotojas. Greičiausiai jis yra koks draugas, kuris atneša maisto ir kartu geria.
Aš numanau, kad jis turi senolio banko kortelę. Policijai apie šį žmogų irgi buvo pranešta bent tris kartus“, – pasakojo Karolis.
Kaimynai jaudinasi dėl nelaimingo atsitikimo grėsmės
Tačiau ypatingą nerimą daugiabučio gyventojams kelia minėto senolio rūkymo įpročiai, bei neatsargus elgesys su dujine įranga. Dėl šių aplinkybių Karolis ne kartą kreipėsi į policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Vilniaus miesto savivaldybę.
„Prieš maždaug keturis mėnesius buvo daug kartų kviesta policija, policija pirmą kartą atvažiavo tik tada, kai atėjus į laiptinę, visa laiptinė dvokė dūmais. Mes supratome, kad tai vyksta dėl kaimyno“, – teigė Karolis.
Užėjus pas jį į namus, jis sėdėjo prie viryklės, visiškai nereaguodamas, žiūrėdamas į vieną tašką. Aš pradėjau rėkti, klausiau – ką tu darai? Jis neaiškiu balso pasakė, kad gaminasi sau valgyti. Tada supratome, kad situacija yra sudėtinga. Jo butas netvarkingas – dvokia cigaretėmis, alkoholiu. O mes negalime normaliai miegoti, nes viskas sklinda pro visas skyles. Stumdome lovą iš vieno kampo į kitą, nes tiesiog neįmanoma gyventi“, – teigė Karolis.
Baiminasi, kad nepasikartotų dar viena tragedija
Karolis baiminasi, jog dėl tokio senolio elgesio gali nutikti nelaimė, panaši į sprogimą Viršuliškių g. 101 daugiabutyje. Dėl to anksčiau buvo iškviesti ugniagesiai.
„Kai kvietėm ugniagesius, vėl ta pati situacija. Žmogus paliko įjungtą maistą ir užmigo, nežinau ar specialiai. Ugniagesiai pasakė, jog nieko negali padaryti, kol neatsitiks kokia bėda. Tik laiko klausimas, kada atsitiks panaši situacija, kaip buvo prieš savaitę“, – perspėjo Karolis.
„Mano draugė yra ypač jautri situacijai – kai pamatė naujienas apie Viršuliškių sprogimą, liko ašaros akyse. Mes gyvename labai panašioje būsenoje, nes nežinome, kas gali atsitikti“, – pridūrė skaitytojas.
Skaitytojo teigimu, nepaisant kreipimųsi į savivaldybę, ugniagesius ir policiją, kol kas jokių ilgalaikių sprendimų rasta nebuvo.
„Atvažiavusi policija išrašė baudas, bet baudos visiškai nepadeda.
Rašėm laiškus į savivaldybę, bet jokių konkrečių atsakymų dėl tolimesnių veiksmų negavom“, – teigė Karolis.
„Ne baudose esmė, o žmogui reikia pagalbos“, – pridūrė skaitytojas.
Policija ir savivaldybė apie atvejį žino
Naujienų portalas kreipėsi į Vilniaus apskrities policiją, Vilniaus miesto savivaldybę ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą siekiant sužinoti, ar institucijos žino apie situaciją, bei kokių priemonių imamasi.
Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja teigė, jog šiemet buvo gauti ir užregistruoti 6 pranešimai, susiję su minėtu kaimyno elgesiu. 1 atvejis buvo konfliktas su kaimynais, 1 atvejis – dėl dūmų bute, 4 – dėl triukšmo ir rūkymo. Policija pradėjo administracinę teiseną pagal LR ANK 492 str. 1 d., 488 str. 1 d. Policijos atstovė paragino gyventojus nelikti abejingais, matant grėsmę skambinti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.
Pasak Vilniaus miesto savivaldybės atstovo spaudai Gabrieliaus Grubinsko, savivaldybė buvo gavusi pranešimų dėl minėto senolio elgesio, pas jį šiuo metu lankosi socialinis darbuotojas
„Savivaldybė buvo gavusi pranešimą dėl minimo gyventojo, pas jį lankėsi tiek viešosios tvarkos pareigūnai, tiek ir socialiniai darbuotojai. Patikrinimų metu pažeidimų nenustatyta, tačiau su bute gyvenančiu asmeniu prevenciškai buvo aptartos galiojančios taisyklės ir atsakomybė už jų nesilaikymą. Socialiniai darbuotojai taip pat susisiekė su asmens giminaičiais, kurie patikino, kad rūpinasi artimuoju“, – rašoma savivaldybės atstovo atsakyme.
„Į visus tokius ir panašius pranešimus reaguojama, vykstama pas asmenis, su jais kalbamasi, vertinamas socialinių paslaugų poreikis. Kiekviena situacija yra individualiai skirtinga, todėl išvesti bendrų rekomendacijų negalime. Tačiau raginame kaimynus kalbėtis tarpusavyje, kylančias problemas spręsti geranoriškai tarpusavio sutarimu, o jei išspręsti situacijos nepavyksta – kreiptis į savivaldybę ar kitas atsakingas institucijas“, – toliau rašoma atsakyme.
Naujienų portalas tv3.lt taip pat kreipėsi ir į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą, tačiau kol kas atsakymo nesulaukė. Kai atsakymas bus gautas, papildysime.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!