• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunku patikėti, bet dabar galiojantis įstatymas nepriklausomiems tiekėjams neleidžia sumažinti elektros kainos, jeigu klientai to neprašo. Tačiau netrukus situacija pasikeis.

Sunku patikėti, bet dabar galiojantis įstatymas nepriklausomiems tiekėjams neleidžia sumažinti elektros kainos, jeigu klientai to neprašo. Tačiau netrukus situacija pasikeis.

REKLAMA

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Elektros energetikos įstatymo pataisoms, kurioms įsigaliojus, elektros kainą tiekėjai galės mažinti neatsiklausę vartotojų. Už įstatymo pataisas balsavo 113 parlamentarų, 1 buvo prieš, o susilaikė 3.

„Nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams raginant buitinius elektros energijos vartotojus imtis aktyvių veiksmų ir persirašyti sudarytas elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartis, pasirenkant vartotojams palankesnius pasiūlymus su mažesnėmis elektros energijos tiekimo kainomis, ne visi vartotojai pasinaudoja šiais pasiūlymais“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Jame teigiama, kad daugelis buitinių elektros energijos vartotojų vis dar permoka už elektros energijos tiekimą ir nesiima veiksmų persirašyti sutartis.

REKLAMA
REKLAMA

„Vadovaujantis galiojančių teisės aktų nuostatomis, bet koks nepriklausomo elektros energijos tiekėjo siūlomas sutarties sąlygų pakeitimas galimas tik esant vartotojo sutikimui, o vartotojui neišreiškus sutikimo dėl siūlomų sutarties sąlygų pakeitimo yra laikoma, kad sutartis nepakeista“, – aiškinami pakeitimai.

REKLAMA

Pasak pataisų iniciatorių, Elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo projekto tikslas – sudaryti galimybę nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas, jeigu šiais pakeitimais yra mažinama elektros energijos tiekimo kaina vartotojui.

„Šis pakeitimas leis elektros energijos tiekėjams pagerinti elektros energijos tiekimo sąlygas vartotojams ir sumažinti kainas, bei suteiks teisinį aiškumą kuriais atvejais vartotojo sutikimas dėl sutarties sąlygų pakeitimų nėra reikalingas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepriklausomas elektros tiekėjas turės teisę vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas tik tuomet jei šių sąlygų pakeitimas yra būtinas tam, kad nepriklausomas tiekėjas galėtų sumažinti elektros energijos tiekimo kainą vartotojui“, – nurodoma projekto aiškinamajame rašte.

Ketvirtadienį Seimas dar kartą galutinai balsuos dėl šio projekto. Priimtą įstatymą dar turės pasirašyti prezidentas.

Šių metų kovo mėnesį vidutinė elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje kitos paros prekybos rinkoje (angl. day-ahead) buvo 89 Eur/MWh, skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Palyginti su praėjusiu mėnesiu, susiformavo beveik 23 proc. mažesnė kaina (2023 m. vasario mėnesį kainos vidurkis buvo 115 Eur/MWh).

Jeigu valdžia gali taip įsikišti į tarpusavio sandorius ir sutartis, tai kodėl Igničio nesutvarko, kai turi kontrolinį paketą, arba tas 28 centus kodėl laiko, kai biržoje kaina 8? Kodėl nustatė 56 centus visuomeniniam teikėjui ir perpumpavo į jų kišenę milijonus iš biudžeto?
Senai reikejo, o ne vartotojam lakstyt aiskintis
Prezidentas gali kreivy paimt uz pakarpos. Ir kiekviena diena tupdyt prie stalelio ataskaitoms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų