• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijoje esantys konservatoriai penktadienį paragino socialdemokratą Bronių Bradauską atsistatydinti iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų, reaguodami į jo draudimą tarptautinėje konferencijoje Seime parodyti filmą apie sovietų agresiją Sausio 13-ąją.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras Arvydas Anušauskas teigia, kad sprendimas nerodyti filmo, siekiant neįžeisti Rusijos pareigūnų, yra spjūvis aukų atminimui ir Nepriklausomybės atkūrimo istorijos ignoravimas.

REKLAMA

„Už tokį sprendimą atsakingas B.Bradauskas turėtų arba pats atsistatydinti, arba socialdemokratai turėtų jį atstatydinti“, – pranešime spaudai teigė A.Anušauskas.

Seimo nario vertinimu, B.Bradauskas įsirašė į gretas tų, kurie norėtų perrašyti Lietuvos istoriją ir ištrinti neįtinkančius puslapius, nors pati Rusija to net neprašė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tarp socialdemokratų yra ir atsakingų politikų, kuriems Lietuvos suverenumas nekelia alergijos, todėl toks neatsakingas ir taip susikompromitavęs komiteto pirmininkas neturėtų būti paliktas šiose pareigose“, – teigia A. Anušauskas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ penktadienį pranešė, kad ES ekonomikos ir finansų valdysenos konferencijoje, kurioje dalyvavo apie porą šimtų svečių iš visos Europos, Seimo kanceliarija norėjo parodyti trumpą dokumentinį filmą apie istorinę Seimo salę, nepriklausomybės atkūrimą 1990 metais ir 1991-ųjų sausio 13-ąją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas B.Bradauskas uždraudė rodyti šį filmą, kuriame yra vaizdai su tankais prie sostinės Televizijos bokšto, sovietų kareiviai, automatų buožėmis daužantys žmones. Sužinojęs, kad į renginį kviesti Rusijos ambasados atstovai, B.Bradauskas pareiškė, jog Lietuva „niekaip nebaigia erzinti“ Rusijos dėl Sausio 13-osios, vis esą kiekviena proga primindama ir akcentuodama šiuos įvykius.

REKLAMA

„Kam aitrinti tuos dalykus, vis juos priminti? Juolab kad renginyje galėjo dalyvauti Rusijos ambasados atstovai. Be to, padėtis ir taip labai sudėtinga – turiu omenyje mūsų pienininkų problemas“, – savo sprendimą neleisti rodyti dokumentinio filmo argumentavo B.Bradauskas.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei šturmuojant televizijos bokštą žuvo 13 Lietuvos laisvės gynėjų, tarp jų viena mergina – Loreta Asanavičiūtė, kuri pateko po tanko vikšrais ir mirė ligoninėje. Į medicinos įstaigas kreipėsi 580 nukentėjusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų