Tad kas tai per žvėris? Tai visapusiškai unikalios konstrukcijos automobilis, kuris buvo kuriamas be jokių kompromisų, nesiekiant gauti jau sukurtą platformą iš kito gamintojo, negalvojant apie turbininį variklį ar automatinę pavarų dėžę. Kaip pasakytų automobilio kūrėjai – „Analog supercar“.
Automobilis turi iš anglies pluošto pagamintą važiuoklę, trijų sėdynių išdėstymą, galinius ratus sukantį atmosferinį V12 tipo variklį bei siūlo šį žvėrį valdyti su mechanine pavarų dėže. Ar tai skamba kaip geriausias automobilis pasaulyje? Ko gero.
Gordonas Murray pripažįsta, jog moderni „McLaren F1“ interpretacija yra visiškai kitame lygyje negu automobilis, kuris daugelį metų buvo laikomas greičiausiu. Dėl itin sparčiai patobulėjusių technologijų, inžinierių komanda sugebėjo sukurti važiuoklę, kuri tesveria 150 kilogramų, o tai – įspūdingai mažas svoris.
Absoliutus svorio mažinimas buvo Gordono manija. Pavyzdžiui, priekinis stiklas yra 28 procentais lengvesnis už bet kurį kitą analogą rinkoje, pedalai yra 300 gramų lengvesni už tuos, kurie buvo naudojami „McLaren F1“.
Noras sukurti automobilį, kuris būtų lengvas labai lengvai pateisina itin kompaktiškus „T.50“ išmatavimus. Jis yra trumpesnis ir žemesnis už „Porsche Cayman“, ir tuo pačiu 40 milimetrų platesnis už vokišką kupė. Ir vis dėlto, jis sveria vos 987 kilogramus arba 348 kilogramais mažiau už „Porsche Cayman“, kuris neturi nei kompleksiškai atrodančių aerodinaminių elementų ar V12 variklio.
Jeigu jau prakalbome apie V12 variklį, iškart norime paminėti faktą, jog tai visiškai naujas motoras, kuris buvo sukurtas bendradarbiaujant su „Cosworth“. 3,9 litro darbinio tūrio variklis išvysto 654 arklio galias esant 11,500 aps/min. ir 467 Nm sukimo momentą esant 9000 aps/min.
„T.50“ taip pat turi kadaise Formulėje 1 panaudotą inžinerinį sprendimą – galinėje dalyje sumontuotą ventiliatorių, kuris yra skirtas tam, jog padidintų automobilio prispaudžiamąją jėgą. Įprastai ventiliatorius prispaudžiamąją jėgą padidina 50 procentų. Stabdant šis rodiklis gali išaugti du kartus. Žinoma, visų nuopelnų nereikėtų skirti tik gale esančiam ventiliatoriui, nes automobilį prie kelio spaudžia aktyvūs spoileriai bei difuzoriai.
Gordono Murray vadovaujama kompanija planuoja pagaminti tik 100-ą „T.50“ superautomobilio vienetų. Vieno egzemplioriaus kaina? 2,36 mln svarų. Žinoma, be mokesčių.