Draudikų užsakymu atliktoje visuomenės apklausoje paaiškėjo, kad Lietuvos žmonės automobilį laiko vienu iš svarbiausių savo turtų – automobilis yra antras pagal svarbą turtas po gyvenamojo būsto. Automobilį kaip turtą įvardijo ketvirtadalis Lietuvos gyventojų. Tačiau tik 9 proc. apklaustųjų sakė, kad praradę automobilį nebegalėtų nusipirkti naujos transporto priemonės.
„Mūsų turimi duomenys rodo, kad Lietuvoje populiariausia draudimo rūšis yra automobilio draudimas. Manau, kad būtent draudimas suteikia žmonėms užtikrintumo, kad, net ir praradus turimą automobilį, žmogus galės įsigyti naują, nes draudimas kompensuos nuostolius“, - teigė „PZU Lietuva“ „PZU Lietuva“ Produktų ir rizikos departamento direktorius Edvardas Skupas.
Jis pabrėžė, kad Lietuvos gyventojai kur kas atidžiau saugo savo automobilius nei namus ar juose esantį turtą. Vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu privalo apsidrausti visi vairuotojai – tai užtikrina finansinį saugumą tais atvejais, jei vairuotojas nukenčia avarijoje ne dėl savo kaltės.
Kartu Lietuvoje didėja ir kasko draudimo apimtys – šis draudimas apsaugo automobilį visais eismo įvykio atvejais, net jei ir apdrausto automobilio vairuotojas buvo kaltas. Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį kasko draudimu apsidraudė 2,4% daugiau fizinių asmenų. Su „PZU Lietuva“ kasko sutartis sudarė 31% daugiau fizinių asmenų ir 2,5% proc. daugiau juridinių asmenų.
E.Skupo teigimu, kasko sutarčių skaičiaus augimui įtakos turėjo ir šioks toks naujų automobilių rinkos atsigavimas – pirmąjį ketvirtį draudikai fiksavo, kad Lietuvoje apdrausta daugiau naujų automobilių.
„Ir gyventojai, ir verslas jaučia kur kas mažesnį nerimą dėl didelių finansinių nuostolių, praradus automobilį, nes automobiliai yra apdrausti. Vairuotojai vis dažniau renkasi plačią draudimo apsaugą. Tarp verslo įmonių turimų draudimo rūšių taip pat pirmauja kasko draudimas, juo naudojasi 64 proc. Lietuvos verslo bendrovių“, - teigė E.Skupas.
Pasak jo, Lietuvoje gyventojai jau įvertino, kad apdrausti automobiliai reiškia minimalius finansinius nuostolius nelaimės atveju, o tai suteikia daugiau finansinio saugumo.