Toks sprendimas buvo priimtas praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai Australijos valdžia sugriežtino taisykles dėl svarbios valstybinės infrastruktūros pardavimo privatiems užsienio investuotojams. Taisyklės buvo sugriežtintos po to, kai Kinijos kompanijai „Landbridge Group“ buvo 99-iems metams išnuomotas Darvino uostas.
Kanbera taip pat neseniai blokavo galvininkystės bendrovės „S. Kidman and Co.“ – didžiausios Australijos žemvaldės – pardavimą Kinijos įmonių konsorciumui. Tuomet tai pat buvo kalbėta apie nacionalinį saugumą.
Kinijos „State Grid Corp“ ir Honkongo „Cheung Kong Infrastructure Holdings“ siekė 99-iems metams išsinuomoti didžiausią Australijos elektros tinklą „Ausgrid“. Šis sandoris Naujojo Pietų Velso valstijai būtų atnešęs daugiau nei 10 mlrd. Australijos dolerių (7,7 mlrd. JAV dolerių).
Tačiau S. Morrisonas bendrovėms pranešė, kad šis sandoris „prieštarauja nacionalinio saugumo interesams“.
Bendrovėms turi dvi savaites apskųsti tokį sprendimą.
Verta paminėti, kad liepos 28 d. Britanijos vyriausybė netikėtai atidėjo milžiniško atominės jėgainės statybų projekto įgyvendinimą. Kinijos kompanijai " China Guangdong Nuclear Power" priklauso trečdalis 18 mlrd. svarų (21 mlrd. eurų) vertės projekte, kuriuo remiantis, Pietvakarių Anglijoje, Hinkli Pointe, numatoma pastatyti pirmą per kelis dešimtmečius atominę elektrinę. Projektas būtų įgyvendinamas bendradarbiaujant su Prancūzijos kompanija EDF.
Britanijos valdžia, kaip skelbiama, taip pat nerimauja dėl nacionalinio saugumo, jeigu šis projektas bus patikėtas kinams.