Taip ji reagavo į G. Nausėdos pažadą neskirti „Nemuno aušros“ narių į būsimąją Vyriausybę.
„Prezidento arogantiškas elgesys kelia klausimą: kodėl „Nemuno Aušra“ tapo jo asmeniniu trigeriu? Gal todėl, kad ši partija drąsiai kelia klausimus apie politinį skaidrumą ir nevengia kritikuoti politinio elito „klubiškumo“. Ar Nausėda bijo, kad ši partija atvers duris į viešumą, kuri jam nepatogi? O gal problema yra jų „nepatogios“ idėjos, kurios nesiderina su patogiu „stabilumo“ fasadu?“, – pirmadienio vakarą paskelbtame įraše feisbuke nurodė „Nemuno aušros“ Klaipėdos skyrius.
Anot jo, šalies vadovo pareiškimai apie partiją „skamba kaip kaprizingo monarcho sprendimai“.
„Kas būtų pagalvojęs, kad prezidentas, savo inauguracijos kalboje pabrėžęs poreikį vienyti tautą, taip įnirtingai sieks skaldyti...“, – teigiama įraše.
Pasak „aušriečių“, vieši pareiškimai prieš partiją ir išankstiniai sprendimai rodo, kad vienybė prezidentui „svarbi tik tada, kai visi sutaria su juo“.
„Viešai pareikšdamas, kad „Nemuno aušros“ kandidatų į ministrus netvirtins, jis ne tik peržengė savo įgaliojimų ribas, bet ir pamynė Konstitucijoje įtvirtintus demokratinius principus“, – rašoma pareiškime.
Partija pabrėžia, kad prezidentas neturi teisės savavališkai atmesti kandidatūrų vien dėl asmeninių ar politinių simpatijų, o gali tai padaryti tik remdamasis objektyviais kriterijais.
„Ar „Nemuno Aušros“ kandidatai yra mažiau verti nei kiti tik todėl, kad jų politinė kryptis nesutampa su prezidento asmenine nuomone? Tai pavojinga tendencija, kai prezidentas tampa nebe visų tautos piliečių, o tik savo politinių favoritų atstovu“, – tvirtinama įraše.
„Tauta, rinkdama prezidentą, suteikia jam pasitikėjimo mandatą, o ne diktatoriaus lazdą. Ar Gitanas Nausėda pamiršo, kad prezidentas renkamas tautos ne tam, kad diktuotų, bet kad tarnautų?“, – teigiama jame.
„Nemuno aušrai“ pagal su socdemais ir demokratais pasirašytą koalicijos sutartį priklauso valdyti tris – Žemės ūkio, Aplinkos ir Teisingumo – ministerijas, tačiau G. Nausėda pirmadienį pareiškė, jog neskirs partijos atstovų ministrais ir paragino į šias pozicijas teikti savo srities specialistus, neturinčius sąsajų su politine jėga.
Įrašą ištrynė
G. Nausėda taip pat klaida pavadino įtraukti „aušriečius“ į valdančiąją koaliciją.
Praėjus keliasdešimčiai minučių nuo įrašo paskelbimo, jis iš socialinio tinklo buvo ištrintas.
„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad neįvyktų apkaltos procesas ir jis vėliau galėtų kandidatuoti į prezidentus ir į Seimo narius.
Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!