Aurimas Juodiškis - vienas populiariausių vizažistų Lietuvoje, be kurio neapsieina mados renginiai, o moterys daug ką atiduotų, kad jas pagražintų Aurimas.
Kiek naudos tau davė darbas televizijoje ir „Panelės“ žurnale?
Darbas televizijoje buvo visai nesusijęs su mano tikrąja profesija. O „Panelės“ žurnale aš iki šiol dirbu. Tik gaila, kad kai kurie žmonės mano, kad jei aš darysiu makiažą tai padarysiu cirkus. Bet tai juk nelogiška - jei galiu padaryti cirką galiu padaryti ir normalų makiažą.
Lietuvoje populiaru skelbtis, jog esi vizažistas, bet aš labai džiaugiuosi, jog man pavyko darbu pelnyti žmonių pasitikėjimą, ne taip kaip kitiems: nueina į vakarėlius, pora kartų nusifotografuoja, padaro skandalą... Mes su kolegomis stengėmės viską pelnyti savo darbu.
Kuo skiriasi podiumo makiažas nuo žurnalo viršelio makiažo?
Skirtumo jokio. Viskas iš tikrųjų priklauso nuo šviesos: kokia bus podiumo šviesa, kokia kokybė. Pavyzdžiui, kolekcijų pristatymuose visada pasižiūrima, kaip atrodo grimas prie pritaikytų šviesų. Tuo tarpu fotosesijoms viską galima nugrimuoti paprastai, o nuotraukoje atrodys kitaip. Juk fotografai fotografuoja skirtingai: renkasi skirtingas šviesas, kiti naudoja "fotošopą".
Kaip manai, kodėl dizaineriai tave vertina?
Dizainerių reiktų klausti. Man nuo vaikystės tėvai įskiepijo jausmą niekada niekam nepavydėti, būti žmogišku. Ir man nėra skirtumo, ar pas mane ateina paprasta moteris ar garsus dizaineris prašo nugrimuoti manekenes.
Kokia tavo nuomonė apie vizažistų kursus?
Aš pats nebaigiau jokių specialių mokslų. Bet dabar labai norėčiau studijuoti savo specialybės dalykus. Vis dėlto, savotiškai džiaugiuosi, kad nesimokiau, nes kiekviena mokykla suteikia tam tikrus rėmus iš kurių vėliau sunkoka išeiti.
Domiesi užsienio vizažistų darbais?
Žinoma, yra tinklapiai, kuriuose pastoviai lankausi, skaitau knygas, štai neseniai gavau vieną leidinį iš Japonijos...
Ar tau patinka daryti grimą?
Man smagiausia dirbti su profesionalais. Pavyzdžiui, tai, ką dariau festivalyje "Mados infekcija" su menininkų duetu Dualhed. Mes penkioms projekcijoms darėme dešimt skirtingų įvaizdžių. Kai darai tokį darbą, būni labai dėkingas žmogui, kuris viską atkenčia. Tą kartą tai buvo pagrindinė "Mados infekcijos" manekenė Justina. Mes per penkias paras miegojom penkias valandas, aš Justiną dažiau vienuolika kartų.
O kas iš esmės kuria makiažą - dizaineriai ar tu?
Mano darbas - sužinoti dizainerio pageidavimus, surinkti komandą. Susirinkus komandai mes piešiame eskizus, pasidaliname darbus. Taigi, mano užduotis iš dizainerių surinkti informaciją, kad komanda žinotų, ką reikia daryti.
Papasakok apie kūrybinį Juozo Statkevičiaus jubiliejinės kolekcijos pristatymo procesą?
Buvo labai smagu. Mūsų kūrybinę komandą sudarė kolekcijos savininkas Juozas Statkevičius, stilistė Karina Leontjeva, šou prodiuserė Renata Mikailionytė ir aš. Susirinkę visi kartu atrinkinėjome modelius. Juozas nešė rūbus, Karina derino aksesuarus, aš paišiau makiažo eskizus. Viskas truko dvylika valandų. Kolekcija buvo padalinta keturioms manekenėms, buvo apie dešimt skirtingų įvaizdžių.
Ar pats neišbandai naujų makiažų?
Makiažų neišbandau, tik tam tikras priemones - žiūriu, kaip veikia odą, kiek stipriai graužia akis. Tai būna specialios priemonės, kurios, tarkim, padaro raukšles, paslepia antakius, subjauroja veidą...
Ką manai apie moteris, kurios nesidažo?
Pasirinkimo teisė.
Ar tau akių nedrasko blogas makiažas?
Ne, nedrasko.
Ar drebėjo ranka, kai pirmą kartą darei makiažą?
Pirmą kartą, kai už dariau makiažą už atlyginimą, visas drebėjau.
Po kiek laiko nustojo drebėti rankos?
Jau antrą kartą nebedrebėjo (šypsosi). Man labai svarbu, kad žmogus po mano darbo išeitų laimingas...
O būta, kad išėjo nelaimingas?
Visko buvo. Kartą teko paprašyti, kad žmogus tiesiog nustotų rodyti savo nepasitenkinimą iš nežinojimo, ko nori, ir išeitų. Bet taip buvo tik kartą.
Sakoma, moteris paslaptingiausiai atrodo be makiažo, ar sutinki?
Žiūrint kur ji yra: klube, turguje, gatvėje...
Kalbino Julija Vital