Praėjus šimtui metų po „Titaniko“ katastrofos Niujorke bus parduota daugiau kaip 5 000 iš nuskendusio laivo ištrauktų daiktų, praneša agentūra AFP.
Neįprasta kolekcija kaip visuma bus parduodama balandžio 11-ąją, praėjus lygiai šimtmečiui po to, kai prabangus laineris leidosi į pirmąją savo kelionę, paskelbė aukcionų namai „Guernsey's“. Radiniai vertinami 189 mln. dolerių (147 mln. eurų).
„Titanikas“ nuskendo 1912 metų naktį į balandžio 15-ąją, kai plaukdamas iš Sauthemptono Britanijoje į Niujorką kliudė ledkalnį. Tada žuvo daugiau kaip 1 500 laive buvusių žmonių iš 2 200.
Tarp aukcionui pasiūlytų daiktų yra keleivių skutimosi reikmenys, rūbai, papuošalai, taip pat žalvarinės sagos, puošusios kapitono Edwardo Smitho ir jo komandos uniformas.
Interesantams taip pat siūlomi krištoliniai grafinai iš pirmos klasės kajučių, apgadintas šviestuvas iš restorano bei porceliano indai. Visa tai leidžia spėti, koks prabangus gyvenimas virė tada didžiausiame pasaulio laive. Aukcione taip pat parduodamas 17 tonų sveriantis „Titaniko“ korpuso fragmentas, kompasas ir megafonas, kuris galėjo būti naudojamas per evakuacijos akciją.
Dabar daiktai priklauso kompanijai „Premier Exhibitions“, kurios dukterinė bendrovė „RMS Titanic“ juos nuo 1987-ųjų per kelis nėrimus iškėlė iš Šiaurės Atlanto gelmių.
Spėjama, kad 4 km gylyje jūros dugne dar guli tūkstančiai daiktų iš „Titaniko“.
Teismo sprendimu, daiktai bus parduodami ne po vieną, o visi kartu. Jie ir toliau turi būti eksponuojami visuomenei.