• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atskleistas tamplierių ir Turino drobulės ryšys

Tamplierių ordinui, siekiant pateisinti žiaurų jo persekiojimą, buvo mesta gausybė kaltinimų. Tarp jų būta ir kaltinimų stabmeldyste. Prabėgus beveik 700 metų, Vatikano istorikė teigia radusi įrodymų, kad tamplieriai iš tiesų garbino „barzdoto žmogaus“ atvaizdą. Tačiau šio žmogaus vardas buvo Jėzus, o tas atvaizdas buvo likęs garsiojoje Turino dorbulėje.

REKLAMA
REKLAMA

Šią drobulę Tamplierių ordinas saugojo ilgiau nei vieną amžių. Vakar laikraštyje „L'Osservatore Romano“ išspausdintame straipsnyje istorikė Barbara Frale teigia, kad, besiknaisiodama Vatikano archyvuose, aptiko trūkstamas dalis, leidžiančias atskleisti tamplierių ir Turino drobulės likimą. Tarp istorikės rastų dokumentų buvo ir įrašas apie jauno prancūzo Anaut Sabbatier įšventinimą, vykusį 1287 metais.

REKLAMA

Jam buvo „parodyta audeklo dalis, at kurio matėsi atsispaudusi figūra. Jam buvo liepta ją garbinti triskart pabučiuojant pėdas“. Teorija, kad būtent Tamplierių ordinas buvo Turino drobulės saugotojas pirmą kartą buvo paskelbta 1979 metais. Tai padarė britų rašytojas Ianas Wilsonas. Tačiau nuo pat to laiko dėl tokios prielaidos pagrįstumo virė gausybė ginčų.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgą audeklą, ant kurio matomas atsispaudęs vyriškio veidas ir kūnas, pirmą kartą 1357 metais viešai parodė vieno prancūzų riterio našlė. Ši drobulė yra saugoma Turine.

Istorikai teigia, kad panaši drobulė buvo garbinama ir Bizantiume (dabar Stambulas), tačiau ji dingo, kai 1204 metais miestą užpuolė kryžiaus žygio dalyviai.

Tiesa, niekados nebuvo įrodyta, kad tai buvo tie patys audeklai. B. Frale teigia, kad tamplieriai turėjo daug priežasčių laikyti drobulę pas save ir tuo pačiu metu slėpti jos egzistavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų