Instruktoriaus Tomo Gudavičiaus teigimu, diržų ignoravimas galinėse sėdynėse gali būti dėl įpratimo. Seniau automobiliuose diržai buvo montuojami tik priekyje. Nepaisant to, instruktorius pasidžiaugia, jog mokinių tarpe nebekyla klausimų, ar segėti diržus galinėse sėdynėse. Jo spėjimu, tai – laiko klausimas ir jaunieji vairuotojai pamažu turėtų pakeisti diržų segėjimo gale įpročius.
Gale nėra saugiau
T. Gudavičius pabrėžia, jog jei yra diržai, juos segėti - privaloma. ,,Gal esate pastebėję reklamoje, jog stabdymo metu, susidūrus su kliūtimi, kūno masė padidėja iki 10 kartų, tad nesvarbu, sėdime gale ar priekyje, pavojus vis tiek yra didelis. Man pačiam yra tekę patirti nelabai didelį eismo įvykį sėdint neprisisegus saugos diržu galinėje sėdynėje. Pasekmes jaučiau dar ilgai, todėl didesnio įvykio metu galėtų būti visai blogai“, - pasakoja T. Gudavičius.
Vairuotojo atsakomybė
Anot instruktoriaus, atsakomybę už visų keleivių saugumą privalo prisiimti vairuotojas ir nejudėti iš vietos tol, kol visi keleiviai užsisegs saugos diržus. Tai pat svarbu, jog mamos nelaikytų ant kelių vaikų ir vežtų juos tinkamai. Tinkamai vežami turėtų būti ir gyvūnai. T. Gudavičius primena, jog yra įsigalėjęs papildomo mokymo įstatymas. „Jei 2 metu stažo neturintis vairuotojas pakliūva be diržo, jam bauda bus nedidelė, tačiau jis privalės išklausyti specialius papildomus vairuotojų kursus, kurie kainuoja. Neišklausius kurso, gresia vairuotojų teisių perlaikymas“, - sako T. Gudavičius
Šalutinio poveikio nėra
Paklaustas, ar diržai gali sukelti kokį nors neigiamą poveikį, instruktorius patikina, jog diržo segėjimas pakenkti gali nebent tiems, kuriems nesegėti diržų patarė medikai, pavyzdžiui, nėščiosioms ar žmonėms po traumų. Visais kitais atvejai, diržai tik didina saugumą.
Instruktoriaus pastebėjimu, vairuotojų sąmoningumas saugos diržų klausimu yra didesnis nei seniau ir, bent jau priekyje, neseginčių saugos diržų vairuotojų jis beveik nepastebi. Visgi segėti diržus derėtų priminti ir gale sėdintiems keleiviams.