Australijos vyriausybės atstovas patvirtino, kad D. Trumpas prašė S. Morrisono tirti klausimus, iškeltus per specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimą, parodžiusį, kad Rusija bandė paveikti 2016 metų JAV prezidento rinkimus respublikono D. Trumpo naudai.
Pasak australų pareigūno, Kanbera „visuomet būdavo pasirengusi padėti ir bendradarbiauti dėl pastangų, padedančių geriau nušviesti tiriamus dalykus“.
„Ministras pirmininkas per pokalbį su [JAV] prezidentu dar kartą patvirtino savo pasirengimą“, – pridūrė atstovas.
Šis pripažinimas pakurstys įtarimus, kad D. Trumpas naudojasi savo, kaip JAV prezidento, galiomis ir dėl savo politinių tikslų rizikuoja ilgamečiais santykiais su sąjungininkėmis.
Jam jau gresia apkalta už tai, kad jis prašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pradėti tyrimus dėl D. Trumpo galimo varžovo 2020 metų rinkimuose, buvusio viceprezidento Joe Bideno ir jo sūnaus Hunterio, dirbusio vienos ukrainiečių dujų įmonės valdyboje.
Kovo mėnesį baigtas R. Muellerio tyrimas nulėmė apkaltinamuosius nuosprendžius keliems svarbiems D. Trumpo padėjėjams už trukdymą teisingumui ir melavimą tyrėjams.
Tačiau D. Trumpas tyrimą ir jo išvadas vaizdavo kaip sąmokslą artėjant 2020 metų prezidento rinkimams ir ragino Teisingumo departamentą pradėti atsakomuosius tyrimus.
Laikraštis „The New York Times“, kuris pirmas pranešė apie D. Trumpo prašymą Australijai, rašė, kad Baltieji rūmai apribojo galimybes gauti D. Trumpo ir S. Morrisono telefoninio pokalbio stenogramą, panašiai kaip ir dėl neseniai įvykusio D. Trumpo pokalbio telefonu su V. Zelenskiu.
Dabar tikrinami ir keli kiti D. Trumpo telefoniniai pokalbiai bei susitikimai su užsienio lyderiais, įskaitant Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.
Atskirai laikraštis „The Washington Post“ pranešė, kad JAV generalinis prokuroras Williamas Barras turėjo daug kontaktų su pareigūnais ir šnipais Australijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje, bandydamas tirti R. Muellerį ir JAV žvalgybos išvadas.