Apie tai, kaip yra šalinamos tatuiruotės bei kokias tatuiruotes dažniausiai šalina žmonės papasakojo specialistė Agnė Lobanova.
Po šalinimo randų nelieka
A. Lobanova paklausta apie tai, ar tatuiruotės šalinimas nėra žalingas odai, atsako, kad atliekant tatuiruotės šalinimo procedūrą teisingai ir mokant atitinkamai elgtis su naikinimo aparatu – jokio žalingo odos poveikio nesulauksite, apart to, jog po procedūros gali būti nedidelis odos patinimas ir paraudimas, kai kuriais atvejais ir nedidelė mėlynė.
„Visos šios reakcijos yra normalios. Po procedūros jokiu būdu negali pasirodyti kraujas, atsiverti žaizdos, formuotis pūslės. Ir vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų – ar neliks randų. Po šalinimo procedūros randai lieka tuo atveju, kai specialistas nemoka atitinkamai dirbti su šalinimo aparatu ir sudegina odą.
O tai padaryti labai paprasta – lazeris labai pavojingas aparatas ir dirbant su juo neatsakingai, nepasveriant rizikos, galima labai stipriai sužaloti odą. Todėl ne šiaip sau egzistuoja mitas, jog po šalinimo procedūros lieka randai, nes man asmeniškai nemažai teko matyti sudegintų tatuiruočių po šalinimo procedūros”, – aiškina specialistė.
Didžioji dalis tatuiruočių jau yra randuotos
Pagrindinė specialistų klaida – atliekant procedūrą, nėra naudojama papildomų šaldymo priemonių. „Mūsų odos, viena iš funkcijų – termoreguliacinė, ir egzistuoja atitinkamas laikas, per kurį, esant aplinkos veiksniams, šiuo atveju – karščiui, oda geba savaime atsišaldyti ir tokiu būdu išvengti odos sukaitinimo.
Kadangi lazeriui išskyrus nemažą kiekį energijos, odoje esantis pigmentas yra suskaidomas į daug mažų dalelių, procedūros vietoje įvyksta, pavadinkime, sprogimo reakcija, todėl oda staigiai sukaista, ir jos nešaldant pagalbinėmis priemonėmis – ledu, šalto oro srove ir panašiai, oda gali tiek sukaisti, jog gali susiformuoti jau antrojo laipsnio nudegimas, kuris pasireiškia pūslių ir žaizdų atsivėrimu.
Po pūslių sugijimo – lieka randai. Dėl ko man labai gaila, nes iš klientų pasakojimo – kai kurie specialistai įvardina šiuos nemalonius padarinius kaip normą.
Bet dažniausiai, atvykus naikinti tatuiruotes, pastebiu, jog randas yra jau susiformavęs dėl neprofesionalaus tatuiruotės atlikimo. Toje vietoje, kur buvo per daug agresyviai pigmentas įvedamas į odą, jau susiformavo randas. Dažniausiai randus pastebiu kontūrinėse tatuiruotėse.
Egzistuoja labai mažai tatuiruočių, kurios yra atliktos itin profesionaliai, t. y. dažas yra paskirstytas be papildomos, didesnės traumos, atitinkamame odos sluoksnyje, su atitinkamu kiekiu dažų. Galima teigti, jog didžioji dalis tatuiruočių jau yra randuotos, net nepradėjus naikinimo proceso“, – pastebėjimais dalinasi Agnė Lobanova.
Skausmo baimė slopina žmonių norą naikintis tatuiruotes
Specialistė pabrėžia, kad jos tikslas darbe – išanalizuoti kiekvieną situaciją individualiai, tinkamai informuoti žmogų apie procedūros eigą, bei nuosekliai vadovautis visomis saugumo priemonėmis ir nenudeginti odos: „Randai mano priešas.“
(Nuotraukose galima pamatyti kaip atrodo jau susirandėjusios tatuiruotės, po neprofesionalaus jų atlikimo. Nuotraukos yra iš asmeninio archyvo.)
Tatuiruočių šalinimo specialistė neslepia, naikinimo procedūra yra viena iš nemaloniausių, bet pakenčiama, nes užtrunka labai neilgai. Skausmą kiekvienas pakelia skirtingai, vieniems ši procedūra skausminga, bet vertina ją pozityviai, kitiems – prilygsta gimdymui.
„Šalinimo procedūros skausmą galėčiau sulyginti su jausmu, kai gumyte gauname per rankų pirštus, toks staigus ir „neskanus“. Savo darbe nuskausminamųjų nenaudoju, nes lidokainas skatina alerginės reakcijos atsiradimo riziką, bei mažina naikinimo efektyvumą.
Jautrumo malšinimui naudoju ledą. Apibendrinus – randų ir skausmo baimė, slopina žmonių norą naikintis tatuiruotes, ką puikiai suprantu ir visuomet šias baimes pateisinu“, – tikina specialistė.
Agnė Lobanova atskleidžia, kad tatuiruotės šalinimo kainos vyrauja įvairios, priklauso nuo tatuiruotės dydžio ir užpildytumo. Kainų intervalai siekia nuo 20 eurų ir iki begalybės. „Visi tikriausiai žino, jog pasidaryti tatuiruotę kainuoja brangiai, o ją pasinaikinti, kainuoja dar brangiau.“
Panaikinti tatuiruotei prireiks keleto seansų
Specialistė tikina, kad praktiškai neįmanoma tatuiruotės panaikinti per vieną kartą, nepriklausomai nuo tatuiruotės dydžio. Kadangi visa blukimo eiga priklauso ne tik nuo specialisto patirties, nuotaikos ar lazerio galingumo, bet didžioji dalis sėkmingo blukimo priklauso būtent nuo to, kaip ši tatuiruotė buvo atlikta bei nuo pačio organizmo.
„Yra begalės įvairiausių faktorių lemiančių greitesnį ar lėtesnį tatuiruotės blukimą, tokių kaip žmogaus amžius, gyvenimo būdas, sveikatos būklė, tatuiruotės vieta ant kūno, tatuiruotės dažų sudėtis, gylis odoje, tatuiruotės atlikimo technika ir kt.
Dėl šių nenuspėjamų faktorių, nėra įmanoma nuspėti kiek tiksliai gali prireikti seansų ir laiko tatuiruotei išnykti. Vienas tatuiruotes įmanoma panaikinti greitai, t.y per 5-7 seansus, kitas užtrunka naikinti ilgai ir nuobodžiai. Nusprendus naikinti tatuiruotę, reikėtų apsišarvuoti kantrybe.
Procedūras galima kartoti kas 6 savaites, bet visuomet rekomenduoju atlikti naikinimo procedūras bent kas 3- 4 mėnesius, nes būtent toks, ilgesnis laiko tarpas lemia geresnius rezultatus“, – pasakoja pašnekovė.
Tatuiruotes pagrinde šalina jaunimas
Agnė Lobanova sako, jog visada galvojo, kad naikinti teks didžiąją tatuiruočių dalį, kurios buvo padarytos armijos laikais, kalėjimo sąlygomis. „Juk jos jau išplaukusios, negražios ir nebemadingos!“ Tačiau specialistė suprato, jog klydo, nes pagrinde tatuiruotes naikinasi jaunimas nuo 22 iki 30 metų.
„Ir labai juokinga pasidaro (nepiktybiškai), kai 22 metų mergina ar vaikinas pasako, jog atvyko naikintis jaunystės klaidą. Tai naikinti nori ne vien tik nekokybiškas tatuiruotes, bet ir nemaža dalis tatuiruočių yra labai gražios, tinkančios tam žmogui“, – atvirauja tatuiruočių šalinimo specialistė.
Agnė Lobanova paklausta, kokių keisčiausių tatuiruočių nori atsisakyti žmonės neslepia, istorijas galėtų pasakoti valandų valandas, tačiau šioje vietoje išlaiko konfidencialumą ir niekada nepasakoja viešai, nes yra nemažai tatuiruočių, dėl kurių žmonės labai kompleksuoja, slepia ir niekam net žodžiu neužsimini, jog ją turi.
„Analizuoju visas tatuiruotes, visada įdomu išklausyti jų padarymo istorijas, bei išgirsti priežastis, kodėl naikinasi. Vienos istorijos yra labai linksmos, kaip iš filmų, kitos graudesnės. Kai atvyksta naikintis kokį nors vardą, tai net ir istorijos klausti nereikia, akivaizdu – buvo meilė, meilė dingo. Reikia likviduoti padarinius.
Tatuiruotė yra savotiškas būdas įprasminti kažkokį įvykį ar piešiniu aplinkai parodyti tai, ko negali žmogus apie save ir savo išgyvenimus garsiai pasakyti. Tatuiruotė yra arba maištavimo etapas, arba etapas, kai buvo labai gera.
Ar netgi tatuiruotė buvo ilgai lauktos pilnametystės simbolis, nes juk sulaukus aštuoniolikos, mes tampame laisvi, nepriklausomi ir jau pagaliau nebereikia klausti tėvų ar galima „užsikalti“ sau skorpioną, rožę ar kaukolę.
Tad ir nė vienos tatuiruotės nepavadinčiau „keista“, nes tatuiruotės simbolizuoja kažkurio gyvenimo etapo emocijas, o gal tai buvo vienintelis būdas pateisinti savo liūdesį ar pabrėžti savo džiaugsmą?
Tačiau žvelgiant į ateities perspektyvą, visgi nerekomenduočiau darytis tatuiruotės, gerai neapgalvojus jos piešinio ir vietos ant kūno, nes vienareikšmiškai tas piešinys arba atsibos, arba taps nebemadingas, arba susikursite šeimą ir pataps gėda pasakoti savo vaikams šias istorijas“, – pataria tatuiruočių šalinimo specialistė Agnė Lobanova.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!