Kiekvienas sodininkas nori, kad augalai vešėtų. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl sodo augalai, ypač augantys vazonuose, žūsta, yra per didelis arba per mažas vandens kiekis.
Sodininkai turėtų pakankamai dažnai laistyti augalus, ypač jei jie auga po danga, tačiau svarbu neleisti augalams mirkti vandenyje, rašo express.co.uk.
Pasak Longfildo sodų ekspertų, sodininkai turi išmokti teisingai laistyti augalus, kad gautų kuo daugiau naudos.
Jie teigė: „Kiekvienas gali užpilti vandens ant augalo. Tačiau reikia laiko ir patirties, kad suprastumėte, kaip augalai naudoja vandenį ir kas yra svarbu. Svarbi augalo rūšis, jo dydis, dirvožemio struktūra, oro sąlygos, paros ir metų laikas.
Trumpai tariant, laistymas neturėtų būti mechaniškai atliekamas veiksmas. Augalams reikalingas vandens kiekis nuolat kinta, todėl turite stebėti ir pažinti augalus.“
Geriausia laistyti ryte
Sodininkystės profesionalai teigė, kad rytas yra geriausias paros metas laistyti augalus.
Jie sakė: „Geriausias laikas laistyti augalus yra rytas. Tokiu būdu, jei lapai sušlaps, jie turės laiko išdžiūti. Kai lapai sausi, augalas yra sunkiau pažeidžiamas ir atsparesnis ligoms. Jei negalite laistyti augalų ryte, tuomet darykite tai vakare.“
Sodininkystės ekspertai iš „UK Gardening“ taip pat pritarė, kad rytas yra geriausias laikas laistyti augalus.
Jie paaiškino: „Augalai naudoja vandenį ir anglies dioksidą fotosintezei, kuri vyksta tik šviečiant saulei, t. y., dieną, todėl geriausias laikas laistyti augalus yra rytas.“
Tokiu būdu augalas turi pakankamai drėgmės visą dieną. Vis dėlto, jei pastebite, kad dirva sausa, geriausias laikas laistyti yra iš karto – nėra ko delsti.
Visada liekite augalus prie augalo pagrindo, nes jei sušlaps lapai, ypač saulėtą dieną, vandens lašeliai pritrauks saulės spindulius ir taip gali nudegti lapai.
Svarbu ne tik laistyti augalus tinkamu laiku. Longfildo sodų ekspertai pasidalijo keliais patarimais, kad tinkamai laistytumėte savo augalus.
Pirmiausia prieš laistymą patikrinkite dirvožemį geriausiai tam pritaikytu prietaisu – savo pirštais. Kai dirvos paviršius atrodo sausas, įkiškite pirštus kelis centimetrus gilyn, kad įsitikintumėte, ar dirva sausa ir giliau. Jei sausa, laikas laistyti, jei ne, galite dar dieną palaukti.
Jei dirvos paviršius itin sausas, vanduo gali nubėgti arba nesusigerti. Išeitis paprasta – pilti vandenį lėtai, palaipsniui, kad jis susigertų. Kai sudrėks keli viršutiniai dirvos centimetrai, vanduo įsigers daug lengviau.