Labiausiai būsimieji studentai veržiasi į Vilnių ir Kauną. Tuo tarpu darbo biržos atstovai vaikytis populiarumo nepataria, esą kai toks kiekis tą patį studijuojančių būsimų darbo rinkos dalyvių, gali likti be darbo.
„Medicina LSMU ir VU, po to odontologija LSMU. Na o tada jau prasideda kiti dalykai, atsiranda jau ir programų sistemos ir teisė, psichologija. Kolegijų sektoriuje pirmauja tarptautinis verslas, paskui logistika, bendrosios praktikos slauga“, – apie populiariausius pasirinkimus kalba Pranas Žiliukas, LAMA BPO prezidentas.
Darbo biržos duomenimis, norintiems lengviau po studijų įsilieti į darbo rinką, vertėtų paisyti ne madų ir populiarumo, o rinktis sritis, kurių specialistų trūksta.
Apie perspektyvias specialybes kalba Dovilė Mackevičienė: „Reklamos ir rinkodaros specialistai, administravimo ir vykdymo sekretoriai, iki mokyklinio ugdymo pagrindinio bei vidurinio ugdymo mokytojai. Daug darbo pasiūlymų jaunesniesiems socialiniams darbuotojams bei slaugos specialistams. Paklausūs ir statybos vadovai, statybininkai, dailidės ir staliai“.
Pastebima tendencija, kad kasmet vis lengviau darbą susiranda virėjai, pardavėjai bei sunkiasvorių sunkvežimių ir transporto priemonių vairuotojai. Mažiausiai darbo rinkoje paklausūs teisininkai, kirpėjai, kosmetikai, konditeriai, floristai, fotografai.
Plačiau – TV3 reportaže