Artėjant prie gyvenimo pabaigos, karalienė Elžbieta II patyrė paralyžiuojantį skausmą, tačiau niekada neleido, kad tai trukdytų jos pareigų atlikimui.
Karalius Karolis III, tuomet Velso princas, buvo pasirengęs pavaduoti savo motiną, o karališkieji padėjėjai, kaip pranešama, ragino karalienę perduoti kai kurias svarbias paskutines pareigas savo sūnui dėl sveikatos problemų, su kuriomis ji susidūrė, rašo mirror.co.uk.
Atskleidė, ką karalienė Elžbieta II išgyveno prieš mirtį
Tačiau, nepaisant jai siūlomos pagalbos, karalienė atsisakė šių pasiūlymų ir iki pat gyvenimo pabaigos savo pareigas laikė svarbesnėmis už asmeninį komfortą, – teigė karališkosios knygos autorius.
Autorius Omidas Scobie savo knygoje „Endgame“ atskleidė, kokią didelę kovą už uždarų durų karalienė Elžbieta II vedė paskutinėmis savo gyvenimo dienomis. Jis paaiškino, kad, kai Borisas Džonsonas atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų ir jo vietą užėmė Liz Truss, karališkieji padėjėjai pasiūlė Karoliui III pakviesti L. Truss suformuoti naują vyriausybę, nes karalienė jautė didžiulį skausmą.
Tačiau, kaip rašė Scobie, karalienė atsisakė šio pasiūlymo, parodydama savo vidinį atsidavimą monarchės pareigoms. Susitikimai vyko Balmorale, todėl karalienei Elžbietai II nereikėjo keliauti į Londoną likus vos dviem dienoms iki jos mirties.
„Susirūpinę dvariškiai pasiūlė monarchei leisti princui atlikti šią užduotį vietoje jos“, – rašė Scobie. „Juk įpėdinis prieš keturis mėnesius jau buvo pavadavęs savo motiną per parlamento atidarymą. Tačiau tai buvo viena iš pareigų, nuo kurių karalienė, nepaisydama kankinančio asmeninio skausmo, negalėjo atsisakyti. „Tai mano darbas“, – iššaukiančiai sakė ji padėjėjams.
„Jos susitikimas su L. Truss buvo trumpas, truko mažiau nei valandą, o karalienė jį užbaigė leisdama paviešinti jųdviejų nuotrauką – monarchė su lazda rankoje (tamsaus medžio, kadaise priklausiusia princui Filipui) ir kambarį nušviečiančia šypsena.“
Susitikimo su L. Truss metu paskutines viešas karalienės nuotraukas padarė PA Media fotografė Jane Barlow, kuri šią galimybę pavadino „garbe ir privilegija“. Barlow taip pat atskleidė BBC, kad, nepaisant matomo karalienės silpnumo, net ir paskutinėmis dienomis ji buvo geros nuotaikos ir labai besišypsanti.