I. Aleksa sako, kad įsitikinimas, jog magnetinės bangos pavojingos sveikatai, yra klaidingas: „Magnetinės bangos yra eilinis saulės magnetinio lauko pokytis, tad jis sveikatai pavojaus nekelia.”
Gydytojas sako, kad žmonės per magnetines audras gali jaustis prasčiau, tačiau jokių aiškių gyvybei gresiančių sutrikimų nėra pastebima.
„Žmonės gali jausti tam tikrus paikeitusios sveikatos simptomus dėl žemės magnetinio aktyvumo pokyčio, bet joks tiesioginis pavojus sveikatai nekyla. Simptomų paūmėjimas atsiranda dėl magnetinio aktyvumo – jis keičia potvynių ir atoslogių aktyvumą, tad jei šios bangos gali pakeisti net tokius procesus – gali paveikti ir žmogaus organizmą”, – komentuoja I. Aleksa.
Gali paūmėti simptomai
Gydytojas sako, kad dėl slėgio pokyčių gali atsirasti trumpalaikių simptomų: „Gali paūmėti galvos skausmai, padidėti kraujospūdis, sustiprėti migrena, pablogėti miegas, laikinai sumažėti bendras darbingumo lygis.”
Irmantas Aleksa akcentuoja, kad sustiprėjus magnetinėms bangoms, ligų rizika didėja tik tuo atveju jei žmonės nesilaiko gydytojo rekomendacijų.
„Ligų rizika padidėja dėl žmonių gyvenimo būdo ir rekomendacijų nesilaikymo. Jeigu žmogui nustatyta didelė širdies kraujagyslių rizika ir jis nesilaiko gydytojo rekomendacijų, tai nepriklausomai nuo saulės magnetinio aktyvumo, insulto ir infarkto rizika išliks tokia pati kaip ir kitomis dienomis”, – sako šeimos gydytojas.
Kaip apsisaugoti nuo slėgio pokyčių poveikio?
Paklausus ar įmanoma apsisaugoti nuo paminėtų simptomų, gydytojas atsako, kad svarbiausia yra gerti rekomenduojamą skysčių kiekį.
„Pirmiausia, reikia vartoti pakankamai skysčių. Tinkamas skysčių kiekis palaiko bendrą organizmo veiklą ir jei organizmo mitybos pusiausvyra yra gera, jis yra pakankamai gajus prisitaikyti prie šių gamtos pokyčių”, – komentuoja I. Aleksa.
Gydytojas sako, kad svarbu jaučiamų simptomų neignoruoti tik dėl to, kad atsirado slėgio pokyčiai.
„Jei žmonėms prasideda migreninai galvos skausmai, jų reikėtų neignoruoti ir išgerti vaistų nuo galvos skausmo. Kitiems pacientams reikia laikytis gydytojo rekomendacijų: jeigu yra širdies rimto sutrikimas, vartojami vaistai kraujo krešumui mažinti ar ritmui gerinti, tai jie ir turi būti vartojami pagal gydytojo paskyrimą. Negalima nutraukti vaistų vartojimo ir jų negerti dėl trumpalaikių gamtos pokyčių”, – teigia gydytojas I. Aleksa.