• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vejoje samanos užauga dėl nuolatinės drėgmės ir silpnos vejos. Nuo jos samanas būtina yra pašalinti tam, kad žolė galėtų augti sveika bei stipri.

Vejoje samanos užauga dėl nuolatinės drėgmės ir silpnos vejos. Nuo jos samanas būtina yra pašalinti tam, kad žolė galėtų augti sveika bei stipri.

REKLAMA

Vejos priežiūros ekspertas Carlos Real pasakojo: „Samanos klesti esant šaltoms, drėgnoms sąlygoms, todėl būtent žiemos laikotarpiu jos gali užvaldyti didelį vejos plotą. Jomis atsikratyti yra būtina, nes kitaip iš vešlios žolės liks tik storas samanų kilimas.

Kaip naikinti?

Geriausias laikas pašalinti samanas yra tada, kai jos dar aktyviai auga. Toks laikotarpis dažniausiai būna pavasaris, todėl dabar yra pats tinkamiausias laikas pradėti darbus.“

Specialisto teigimu, samanas sodininkai gali atpažinti iš kempinę primenančios išvaizdos. Dažniausiai jos būna nuo ​​geltonos iki tamsiai žalios spalvos ir paprastai pasirodo pirmiausiai arčiau dirvožemio, o jas paslepia aukštai apaugusios žolės.

REKLAMA
REKLAMA

Carlos pridūrė: „Jei jūsų vejoje yra daug samanų, privalote jomis atsikratyti. Tai padaryti galima naudojant didelę geležies sulfato dozę, kuri yra pagrindinė iš daugelio samanas naikinančių produktų sudedamoji dalis. Ji padeda samanas pašalinti vos per kelias dienas.

REKLAMA

Apipurškus veją produktu, per dvi arba tris dienas samanos turėtų pajuoduoti. Kai tai nutiks, galėsite pradėti ruoštis jų pašalinimui nuo vejos. Norėdami pašalinti jau negyvas samanas, nugrėbkite jas grėbliu nuo žolės ir išmeskite.

Kad jos neplistų toliau, negrėbkite jų per visą vejos ilgį. Vietoje to, šiek tiek jas pagrėbę iškart surinkite jas šalia jų augimo vietos ir išmeskite į šiukšlių maišą. Nustebsite pamatę, kiek daug jų pavyks ištraukti iš visos žemės.“

REKLAMA
REKLAMA

Rūpintis veja rekomenduoja visus metus

Vos tik samanos bus pašalintos, sodininkai galės pasėti atsivėrusius žolėje plotus.

Vejos ekspertas kalbėjo toliau: „Netrukus vėl turėsite gražią ir švarią veją, kurioje vietoj samanų bus vėl pilna vešlios žolės.“

Vietose, kur atsivėrę pliki vejos plotai nėra labai dideli, pasak Carlos, daryti jiems nieko nereikėtų. Jis geriau rekomenduoja darbą palikti atlikti jau esančiai vejai, kuri natūraliai užpildys atsivėrusius žemės lopinėlius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Carlos pridūrė: „Norėdami turėti gražią žalią veją, pridėkite jai daugiau žalumą skatinančių medžiagų. Naudodami jas ne tik pamatysite rezultatus vos per dvi valandas, tačiau tai taip pat neturės jokios blogos įtakos jūsų dirvožemiui.“

Naikinti samanas galima bet kuriuo metų laiku. Tačiau, kad jos nepradėtų labai greitai plisti, ekspertas sodininkams pataria veją prižiūrėti ištisus metus, rašoma express.co.uk.

REKLAMA

Carlos patarė: „Tai reiškia, kad veją reikia tręšti ir prižiūrėti reguliariai. Dirvožemio trąšoms patręšti geriau naudokite trąšas, kuriose yra geležies, nes ji taip pat gali pristabdyti samanų plitimą.“

Atšilus orams, veja pradeda augti greičiau, tad ir sodininkams į rankas žoliapjoves ar kitas priemones, padedančias nupjauti žolę reikės imti dažniau. Ekspertas rekomenduoja tokiu laikotarpiu veją pjauti kartą per savaitę.

Keista, kam tos samanos trukdo, Kaip tik jos gražiau atrodo negu žolė, ir pjauti jų nereikia, ir basomis malonu vaikščioti...Geriau nieko neliesti,gamta pati viską sutvarko ir prisitaiko...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų