„Tempur“ miego ekspertė ir diplomuota psichologė Suzy Reading pasidalijo patarimais, kaip sustabdyti knarkimą, rašoma dailystar.co.uk.
Suzy sakė: „Knarkimą gali sukelti daugybė veiksnių, dėl kurių kvėpuojant vibruoja liežuvis, burna, gerklė arba nosies kvėpavimo takai. Kai šios kūno dalys atsipalaiduoja ir susiaurėja miegant, atsiranda knarkimas.
Kiekvienam, kuris miega su knarkiančiu asmeniu, šis triukšmas gali būti mažų mažiausiai varginantis, nes dėl jo nuolat sutrinka miegas, o ryte atsiranda nuovargis, irzlumas ir prasta nuotaika. Vargu ar tai tinkamas būdas pradėti dieną!“
Peržvelkite savo gyvenimo būdą
Knarkimas gali padidėti dėl daugelio priežasčių, įskaitant antsvorį, rūkymą, dehidrataciją ir alkoholio vartojimą. Suzy: „Judėjimo, pakankamo vandens kiekio ir mitybos integravimas sumažins knarkimo tikimybę ir kartu pagerins bendrą miego kokybę bei savijautą.“
Pasirūpinkite tinkama miegui aplinka
Dulkės ir žiedadulkės gali padidinti knarkimo tikimybę, ypač jei esate alergiškas. Suzy patarė: „Todėl prieš miegą būtinai reguliariai skalbkite patalynę ir siurbkite, taip pat nusiprauskite duše ir persirenkite švarią patalynę.“
Miegokite ant šono
Miegojimas ant šono gali sumažinti knarkimo tikimybę. Ekspertė komentavo: „Miegant ant šono sumažėja kvėpavimo takų suspaudimas, todėl tikimybė knarkti yra mažesnė nei miegant ant nugaros.
Pirmiausia įsitikinkite, kad pagalvė yra tinkamo aukščio, kad galva būtų neutralioje padėtyje su stuburu ir kvėpavimo takai būtų laisvi. Netinkama pagalvė gali sukelti nepatogumų miegant ar net kaklo skausmus ryte. Išbandykite ergonomišką pagalvę, sukurtą specialiai miegojimui ant šono.“