• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne visi žino, kad aktyvinta medžio anglis gali išspręsti ne tik sveikatos problemas, bet ir padėti plaukams, odai ir bendrai savijautai. Taigi kiek šių tablečių galima išgerti per dieną?

Ne visi žino, kad aktyvinta medžio anglis gali išspręsti ne tik sveikatos problemas, bet ir padėti plaukams, odai ir bendrai savijautai. Taigi kiek šių tablečių galima išgerti per dieną?

REKLAMA

Aktyvintos anglies dozė žarnyno dujoms mažinti gali svyruoti nuo 500 iki 1000 mg per parą, priklausomai nuo naudojamos aktyvintosios anglies rūšies. Gydytojai gali skirti aktyvintos anglies detoksikacijos tikslais vieną ar du kartus per dieną.

Kiek anglies tablečių galiu išgerti per dieną?

Jeigu žmogus sveria 60 kilogramų, iškart turėtų suvartoti 6 tabletes, o sverdamas 100 kilogramų – 10 tablečių. Taigi išeina, kad 10 kilogramų svorio turėtų tekti 1 „angliuko“ tabletė.

Iš pradžių vaikams iki 13 metų skiriama nuo 10 iki 25 gramų vaisto.

Ar apsinuodijus galima naudoti aktyvuotą anglį?

Kartais apsinuodijus maistu galima gydytis aktyviąja anglimi. Ji yra veiksminga ir gali jungtis su vaistais – tokiu būdu iš organizmo pašalinamos nepageidaujamos medžiagos.

REKLAMA
REKLAMA

Po kiek laiko „angliukai“ pradeda veikti?

Aktyvintos anglies geriausia išgerti kuo greičiau nurijus vaistą ar apsinuodijus, paprastai per 30–60 minučių po jo išgėrimo. Judant virškinamuoju traktu aktyvintoji anglis prisijungs prie toksiškų molekulių, kurios lengviau pasišalins iš kūno per išmatas, rašo portalas enteromedics.com.

REKLAMA

Ar aktyvintąją anglį galima vartoti ilgai?

Aktyvintąją anglį saugu vartoti ilgą laiką. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad vidurių užkietėjimas ir tamsios išmatos yra dažnas šalutinis poveikis.

Kad aktyvuota anglis būtų veiksminga, ją reikia išgerti per 1–4 valandas po žalingos medžiagos suvartojimo. Anglies negalima naudoti, jei toksinas ar vaistas jau buvo suvirškintas skrandyje, o nurijus jo skrandyje nėra. Niekada nėra gera mintis bandyti gydyti perdozavimą ar apsinuodijimą namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu paminėti, kad aktyvinta anglis sulėtina žarnyno veiklą ir gali sukelti pykinimą ir vidurių užkietėjimą (bei juodas išmatas).

Perdozavus ar apsinuodijus kenksmingų medžiagų, tokių kaip alkoholis ar vaistai, taip pat galima išgerti tabletę „angliuko“, kad būtų išvengta vaistų ir nuodų įsisavinimo. Aktyvuota anglis sugeria toksinus organizme, o alkoholis yra vienas iš toksinų.

Kas atsitiks, jei išgersite per daug aktyvintos anglies?

Jei išgersite per daug aktyvintos anglies, galite jos perdozuoti ir jausti nemalonius požymius, tokius kaip susilpnėjęs imunitetas (išsivysto kasdien geriant angliuko tabletes), gali vystytis tam tikros alergijos, atsirasti pilvo pūtimas, virškinimo trakto sutrikimai, stiprus pilvo skausmas. Yra rizikos, kad dėl kasdienio aktyvintosios anglies vartojimo sutriks organizmo gebėjimas pasisavinti vaistus.

Dažnai angliukai naudojami dantų balinimui, pašalina dujas ir pilvo pūtimą. Dažnai žmonės ją vartoja norėdami palengvinti apsinuodijimą alkoholiu ar gydyti sunkias pagirias atsikėlus ryte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų