„Žmonės jaučia didelę įtampą, nežino ar supainioja adresą, nežino vietovės, kur yra – ar mieste, ar kaime. Skambinantysis galvoja, kad operatorius jį mato. Tačiau BPC vietos nenustato, o mato, ką pateikia mobilaus ryšio tinklas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė BPC vadovas Audrius Čiuplys.
BPC vadovai pristatė du efektyvesnius skambinančiojo buvimo vietos nustatymo būdus – patobulintą mobiliojo ryšio tinklo vietos nustatymo informaciją ir „AML Android“ telefono vietos nustatymo informaciją, kai skambinančiojo telefonas apie buvimo vietą BPC informuoja trumpąja SMS žinute.
Pavyzdžiui, jei anksčiau skambinančiojo buvimo zona pagal mobiliojo ryšio operatorių duomenis aprėpė šešių kilometrų spindulį, dabar jis sumažėjo iki 700 metrų. „Ne panacėja, bet žingsnis į priekį“, – sakė BPC vadovo pavaduotojas Tadas Maroščikas.
Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams pradėjus taikyti signalo sklidimo laike nustatymo metodą (Cell ID Timing Advance), Bendrajam pagalbos centrui imta teikti skambinančiojo vietos nustatymo duomenis, įvertinant ne tik bazinės stoties antenos aprėpties plotą, bet ir atstumą, kuriuo nuo bazinės stoties yra nutolęs skambinantis asmuo. Taip skambinančiojo buvimo zona sumažėja keliolika kartų.
Beveik tuo pat metu su keliais užsienio partneriais įgyvendinant tarptautinį projektą „HELP 112“, Bendrajame pagalbos centre įdiegta skambinančiojo vietos nustatymo sistema AML (Advanced Mobile Location). Remiantis šiuo metodu, išmanieji telefonai su „Android“ operacine sistema koduota SMS žinute patys siunčia BPC savo buvimo vietos nustatymo duomenis, kurie yra net iki 4000 kartų tikslesni negu Cell ID perduodami duomenys.