• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime pristatyta visuomenės nuomonės apklausa dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Paaiškėjo, kad lietuviai labiausiai bijo branduolinių kuro saugyklų jų rajone ir fakto, jog tokios elektrinės statybos tik dar labiau padidins valstybės skolą.

REKLAMA
REKLAMA

Apklausa rodo priešiškumą

Nors Žaliosios politikos instituto (ŽPI) prezidentas Linas Balsys aiškiai pabrėžė, kad visuomenė yra nusiteikusi prieš atominės elektrinės statybą, tačiau jam iš Seimo spaudos konferencijų salės buvo garsiai replikuota, jog toks nuomonės tyrimas yra tendencingas. „Klausimus galima formuluoti taip, kad į juos būtų gauti reikalingi atsakymai“, – pabrėžė neprisistačiusi moteris.

REKLAMA

„Galime surengti atskirą diskusiją, tačiau dabar norime pristatyti apklausos rezultatus“, – į žodžių karą nesivėlė L. Balsys. ŽPI prezidentas pasakojo, kad viešoje erdvėje kalbama, jog visuomenė palaiko atominę elektrinę: „Tokius teiginius matome, net oficialiuose vyriausybės dokumentuose. Tačiau turime konstatuoti, kad žmonės yra klaidinami.“

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, žmonių buvo klausiama, ar jie pritaria atominės elektrinės statybai. Du trečdaliai lietuvių tam nepritarė – 65 proc. pasisakė prieš, o 21 proc. buvo nusiteikia gana pozityviai. Tvirtą „už“ išsakė 14 proc. respondentų.

Bijo radioaktyvių atliekų

Žmonių klausta, ar atominės elektrinės statybos padidins Lietuvos skolą. Paaiškėjo, kad beveik 81 proc. žmonių įsitikinę, jog Lietuvos skola padidės, o 6 proc. respondentų mano, kad ne. Būtent tie šeši procentai, anot L. Balsio, geriausiai reprezentuoja dabartinę vyriausybę palaikančius žmones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypač priešiškai žmonės buvo nusiteikę atsakinėdami į klausimą, ar sutiktų, kad radioaktyvios atliekos būtų laidojamos kažkieno rajone. „Žmonės supranta, kad tokį kurą laidoti reikės labai sudėtingai, brangiai ir komplikuotai. 91,5 proc. respondentų nenorėtų ir nesutiktų, kad jų rajone būtų įrengtos branduolinio kuro saugyklos“, – pabrėžė L. Balsys.

REKLAMA

Į klausimą, ar atominė elektrinė gali būti saugi, teigiamai atsakė vos 19 procentų. Tuo tarpu net 63 proc. respondentų mano priešingai. L. Balsio teigimu, žmonių neįtikina kalbos, kad esą yra perkamas pats saugiausias reaktorius, su visais įmanomais patobulinimais.

Ir pabaigoje pridurta, kad 71 proc. respondentų mano, jog norėtų, kad jų rajone būtų pastatyta biokuru kūrenama elektrinė. O į atominę elektrinę investuoti norėtų apie 15 proc. žmonių.

REKLAMA

Reikia referendumo

Dalyvaus Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis įsitikinęs, kad atominės elektrinės klausimus turėtume spręsti referendumu.

„Visur taip yra daroma, tad Lietuva neturėtų būti išimtis. Nes sprendimas dėl atominės elektrinės turės įtakos ne tik mums, bet ir ateities kartoms“, – pasakojo V. Žiemelis.

Anot jo, atominė elektrinė – ekonomiškai nenaudingas objektas: „Ji kainuos labai brangiai. Ir klausimas, ar mes tapsime energetiškai nepriklausomi nuo Rusijos. Daugelis išmanančiųjų paliudys, kad ne. O tokios elektrinės „saugumą“ aiškiai atskleidė įvykiai Japonijoje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų