Už Vyriausybės teiktas kelių įstatymų pataisas po pateikimo balsavo 29 Seimo nariai, prieš buvo vienas, 32 susilaikė. Projektai grąžinti Vyriausybei tobulinti.
Vyriausybė siūlė įvesti ministerijų kancleriams ketverių metų kadencijas. Pagal projektą, ministerijų kancleriai nebūtų galėję dirbti daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Teigta, kad kadencijos leistų vykdyti dažnesnę kanclerių rotaciją, sudarytų geresnes sąlygas kitiems tarnautojams kilti karjeros laiptais.
Kancleriai yra ministerijų administracijų vadovai, jie organizuoja ministerijų ūkinę veiklą.
Vyriausybės BNS pateiktais duomenimis, ilgiausiai dirba Teisingumo, Žemės ūkio, Aplinkos, Finansų ministerijos kancleriai, jie šias pareigas eina nuo 2009 metų.
Parlamentarams užkliuvo ir Vyriausybės noras turėti galimybę steigti biudžetines įstaigas, kurios perimtų dalį ministerijų bei Vyriausybės kanceliarijos funkcijų ir jas vykdytų centralizuotai.
„Ar čia nėra užslėptas noras, kad Vyriausybės kanceliarija valdytų tiesiogiai ministerijas? Tai gal jūs, ministrai, nebereikalingi?“ – ironizavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.
Projektą teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas tvirtino, kad būtų centralizuojamos bendrosios funkcijos.
„Mes kalbame apie bendrųjų funkcijų centralizavimą. Šiuo pasiūlymu siekiama centralizuoti bendrąsias funkcijas. Pavyzdžiui, teisės aktų teisinis vertinimas. Ar reikėtų kiekvienai ministerijai? Galbūt galėtų turėti Vyriausybės kanceliarija tokią komandą, kuri įvertintų, ir kitoms įstaigos derinti nereikėtų. Taip pat buhalterija, galbūt viešinimas ir kiti dalykai. Yra daug bendrų funkcijų, kurias reikėtų centralizuoti. Tai numatyta ir Vyriausybės programoje“, – teigė ministras.