Kevinas Reidas, paliatyviosios slaugos pacientas, kaip manoma, mirė Rockinghamo bendrojoje ligoninėje. Tačiau gydytojo atradimas rodo, kad pacientas iš tikrųjų galėjo mirti vėliau – nepaisant to, kad jau buvo išsiųstas į morgą.
Pasak pranešimų, gydytojas suprato, kad buvo padaryta didelė klaida, kai atsegęs lavonmaišį ant paciento chalato rado šviežio kraujo ir pamatė, kad jo akys buvo atmerktos, rašo independent.co.uk.
Slaugytojos manė, kad 55-erių metų J. Reidas mirė, ir, pranešusios jo šeimai, išsiuntė jį į morgą. Prieš išsiunčiant pacientą į morgą, gydytojas nedalyvavo, kad patvirtintų jo mirtį, o ligoninė tai teisino personalo trūkumu.
Kilo įtarimas, kad vyras galėjo būti gyvas
Ligoninė taip pat teigė, kad kilo sumaištis, nes per labai trumpą laiką mirė du pacientai. Kitą dieną gydytojas nuvyko patvirtinti M. Reido mirties, kai organų donorystės organizacija paprašė leidimo paimti jo organus.
Gydytojas pastebėjo ne tik šviežią kraują ir atmerktas paciento akis, bet ir dvi lavono galūnes, kurios, kaip pranešama, buvo pajudintos, todėl kilo nerimas, kad J. Reidas galėjo būti gyvas, kai buvo perkeltas į lavonmaišį.
Gydytojas įspėjo valstijos specialų teismo tardytoją, tiriantį staiga mirusių asmenų mirties priežastis, po to, kai, kaip pranešama, ligoninės vyresnieji darbuotojai paprašė jo atgaline data nustatyti J. Reido mirties datą. Vakarų Australijos teismo tardytojas skubiai pradėjo tyrimą.
„Manau, kad atviras kraujas iš naujo odos plyšimo, rankų padėtis ir akių požymiai neatitiko asmens, kuris būtų miręs prieš atvykstant į morgą“, – savo ataskaitoje rašė gydytojas.
Pietų metropolio sveikatos priežiūros tarnybos vadovas Polas Fordenas (Paul Forden) sakė, kad paciento šeima kurį laiką buvo prie jo lovos po to, kai slaugytojos pranešė apie jo mirtį.
Jis taip pat patikslino, kad sveikatos priežiūros pareigūnų atliekamame tyrime nagrinėjami „protokolai po paciento mirties“, ir pabrėžė, kad prieš tai nebuvo tiriama, ar pacientas buvo gyvas, ar ne.