• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu į kompiuterius ir kitus įrenginius montuojamas „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ duetas viename luste, tačiau greitai tokie lustai jau nebus naudojami. Juos pakeis „WiMAX“ technologija, kuri ateityje atsiras kiekviename telefone. Tokias išvadas padarė kasmetinės konferencijos International Solid State Circuits Conference (ISSCC) dalyviai, diskutavę apie bevielių tinklų ateitį.

REKLAMA
REKLAMA

ISSCC konferencijoje „Atheros Communications“ kompanija pademonstravo savo integruotą lustą su dviem protokolais - 802.11n (Wi-Fi) ir „Bluetooth“. Kompanija „STMicroelectronics“ (STM), tyrinėjanti duomenų perdavimą bevielių tinklų pagalba, pristatė savo ankstyvuosius sprendimus integruojant į mobiliuosius telefonus „Wi-Fi“ ir „WiMAX“.

REKLAMA

„130 nm naujasis lustas yra tik 32 kvadratinių milimetrų pločio“, - skelbia „Atheros“ analoginių inžinierių direktorius Masoud Zagari. Planuojama, kad MIMO architektūros lustas turės 205 Mbitų/s duomenų pralaidą, o taip pat į jį bus perkelti signalo stiprintuvai ir įvairūs slopinantys pašalinius triukšmus filtrai. Integravimas į įvairias sistemas bus pagrindinis naujos kartos „Wi-Fi“ lustų orientyras.

REKLAMA
REKLAMA

Atskirą pranešimą apie integruotą „Bluetooth 2.1“ lustą paskelbė „Atheros“. Kristalo dydis tik 9,2 kvadratiniai milimetrai, vienu kvadratiniu milimetru mažesnis nei dabar naudojamas pats mažiausias tokio tipo lustas, kurį pristatė kompanija „Broadcom“ pernai vykusioje ISSCC konferencijoje. Anot Dave Weberio, kuriant patį mažiausią lusto kristalą buvo pasirinkta analoginė architektūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kompanija dabar taip pat sprendžia patalpinimo viename kristale imtuvo/siųstuvo ir „Wi-Fi/WiMAX“ sintezatoriaus  užduotį. Visos dalys sutilps 65 nm kristale, tačiau spėjama, kad galutinis variantas, kuris bus naudojamas įvairiuose įrenginiuose, bus dar mažesnis. Dydžio sumažinimas leis sumažinti energijos naudojimą. Pavyzdžiui, jei naudojami atskiri imtuvo, siųstuvo ir sintezatoriaus moduliai, jie kartu naudoja 270 mV. Šis skaičius bus gerokai mažesnis, jei viskas bus sutalpinta viename kristale ir sumažintas jo dydis.

Šiuo metu lustas gali perduoti „WiMAX“ 10 MHz diapazone duomenis iki 1 Mbito/s greičiu. Neatmetama, kad jis bus suderinamas su sekančios kartos mobilaus ryšio standartu LTE, nes jie abu, LTE ir „WiMAX“, naudoja signalo perdavimo OFDM (orthogonal frequency division multiplexing) technologiją. OFDM – tai signalų perdavimo būdas, kur pagrindinis OFDM signalas yra sudaromas iš moduliuojamų atskirai (naudojant QAM ir PSK metodiką) stačiakampių dalinių pernešėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų