• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Astronominių investicijų vertės internetinės kompanijos gali paskatinti dar vieną „dot-com“ burbulo sprogimą. Pasak „WallStreet“, šį kartą rizika yra daug didesnė, o padariniai gali būti kur kas sudėtingesni nei „dot-com“ burbulo sprogimo1999-2000 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak JAV apskaitos firmos „BDO“ atlikto tyrimo, apie 75% investicinių bankininkų, kurie pasipelno padėdami kompanijoms iškilti, jau jaudinasi, kad multi-milijardinės dolerių vertės aukšto lygio internetinės kompanijos nėra pagrįstos.

REKLAMA

Didžiausią rūpestį kelia akcinės bendrovės „LinkedIn„ (LNKD) ir „Zillow“ (Z). Be šių, galima paminėti „Groupon“, „Zynga“, taip pat „Facebook“, „Twitter“, „Yelp“ ir „Foursquare“, kurie neseniai paskelbė apie pirminį viešą akcijų siūlymą visuomenei (IPO).

REKLAMA
REKLAMA

Prieš dešimtmetį daugeliui investuotojų, investavusių dideles ar mažas sumas, teko nusivilti. Šiandien turtingi asmenys ir instituciniai investuotojai siūlo dideles sumas naujos kartos technologijų firmoms.

Dalis veiksmo vyksta vykdant tiesioginius didelių paprastųjų akcijų pardavimus stambiems investuotojams ir naujų privačios rinkos vertybinių popierių, tokių kaip „SharesPost“ ir „SecondMarket“, mainus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neatsižvelgdami į JAV ekonomiką investuotojai pavojų nepaiso. „Visi investuotojai šiuo metu yra suinteresuoti kompanijų augimu“, - sako „CaseyResearch“ centro vyriausiasis investicijų strategas, AlexDaley. „Tokios kompanijos kaip “Facebook„ nustatys savo terminus, kurie leis pasipelnyti sudarant privačius sandorius.“

REKLAMA

Investuotojai, palyginti su jų pačių pajamomis, moka astronomines kainas už šias internetines akcijas.

„Investuotojai lažinasi, kad “LinkedIn„, “Facebook„ ir kitos “karštos„ technologinės kompanijos ir toliau klestės, o jų akcijų kainos nuolat kils“, - sako „BDO“ kapitalo rinkos partneris Lee Graul. Tačiau jeigu „Facebook“ konkuruodamas su „Google“ ims silpnėti, investuotojams gresia dideli nuotoliai.„Žmonės, dar neįsitikinę kompanijų sėkmingumu, moka fantastines sumas ir laukia akcijų kainų kilimo“, - sako Graul.

REKLAMA

„Karštų“ technologijų kompanijos yra labiau motyvuotos išlikti privačiomis ir apeiti tam tikrus saugumo procesus ir mainų komisijos taisykles. „Kai kurios sėkmingiausiai augančios kompanijos bando kurti privatų kapitalą. Nuolat auganti privati rinka palengvins jų gyvenimą ir suteiks mažiau galimybių įsikišti vyriausybei.“

„Tai turi savų pliusų“, - sako „SmeadCapitalManagement“ įkūrėjas, WilliamSmead. „Geroji pusė yra ta, kad jaunoms kompanijoms leidžiama išlikti privačiomis. O tai leis joms susitelkti ties ilgalaikio verslo ateitimi“, - priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų