NASA kosminio teleskopo „Chandra“ perduotas nuotraukas nagrinėjantys mokslininkai teigia, kad už maždaug 50 milijonų šviesmečių nuo Žemės esančios galaktikos M 100 pakraštyje tikrai egzistuoja „naujagimė“ juodoji skylė, pranešė „Dailymail.co.uk“.
Tai pirmas kartas, kai nauja „juodoji skylė“ astronomų buvo pastebėta tepraėjus vos 30 metų po ją sukūrusio supernovos sprogimo, sakoma pranešime. Supernovos sprogimas M 100 galaktikoje buvo užfiksuotas 1979 metais. Mokslininkų manymu, jis buvo pakankamai galingas, kad susidarytų nauja „juodoji skylė“.
Kad šis objektas – „juodoji skylė“, patvirtina tai, jog ji sparčiai „ryja“ po žvaigždės sprogimo susidariusio dujų debesies liekanas, sakoma pranešime. Manoma, kad šios „juodosios skylės“ masė 5 kartus viršija Saulės masę‚ o žvaigždės, po kurios sprogimo ji atsirado, masė maždaug 20 kartų buvo didesnė, nei Saulės.
„Jei mūsų interpretavimas yra teisingas, tai gali būti arčiausiai mūsų esančios naujos „juodosios skylės“ atsiradimo stebėjimas“, - sakė tyrėjų grupei vadovavęs Harvardo universiteto (JAV) Astrofizikos centro mokslininkas Danielis Patnaude.
Pranešama, kad naujausi rentgeno spindulių kosminės observatorijos „Chandra“ stebėjimų rezultatai patvirtino, kad šis kosminis objektas yra „juodoji skylė“.
Šiame vaizdo siužete – „juodosios skylės“ gimimo vizualizacija.