Statistikos duomenys byloja, jog per 63 proc. moterų bent kartą gyvenime yra patyrusios vyriško kumščio, psichologinio teroro ir seksualinio žeminimo jėgą.
Amerikoje gimusi Rita Dapkutė jau dvidešimt metų gyvena Lietuvoje. Užaugusi atviroje visuomenėje moteris nebijo viešai prisipažinti patyrusi smurtą. Ji teigia, jog Amerikoje tai nėra tyliai aptarinėjama tema. „Turėjau laiku suprasti, kad reikia trauktis, bet laukiau, nes tikėjau, kad galiu žmogui padėti“, - neslepia Rita.
Seimo narė Violeta Boreikienė teigia į šią problematiką gilinasi ne tik kaip politikė. Pašnekovė pasakoja, jog tarp jos artimų giminių yra pasitaikę smurto protrūkių, po kurių moterims teko ne vienerius metus lankytis pas psichologus.
Sostinės motinos ir vaiko pensiono direktorė Nijolė Dirsienė kalba dar atviriau. „ Kai pradėjome projektą, galvojome, kad turėsime reikalų tik su žemo išsilavinimo ir tam tikrų socialinių sluoksnių moterimis. Tačiau kuo aukštesnis sluoksnis, tuo mažiau skambučių į policiją“, - pasakoja pensiono direktorė, pripažindama, jog „žydrųjų apykaklių“ žmonos kenčia tyliai. Jos žino, kuo joms gali baigtis vieši prisipažinimai - gresia Nauja Vilnia, turto dalybos, grasinimai atskirti nuo vaikų.
„Stokholmo sindromas“, - sako Moterų namų krizių centro direktorė Lilija Vasiliauskienė, apibūdindama situaciją, kai pačios moterys iš policijos atsiima pareiškimus, parašytus prieš smurtaujančius.
Ką apie smurtą kalba politiko žmona Laima Paksienė ir kodėl nuolatos akcentuojama, kad ji esanti smurto auka. Ką atveria garsi visuomenės moteris?
Apie moterų diskriminavimą ir baisiausią žmogaus teisių pažeidimą – smurtą.
„Asmens kodas“ trečiadienį, gruodžio 5d., 19.15 val. LTV2.