Ministrų kabinetas posėdyje pritarė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo bei su juo susijusių teisės projektams ir teiks juos Seimui svarstyti.
Naujojo įstatymo projekte nustatoma, kad užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių pageidavimu gali būti išduodama asmens tapatybės kortelė. Taip pat nustatomas ilgesnis asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas vyresniems kaip 75 metai piliečiams, įtvirtinant nuostatą, kad šios kategorijos piliečiams išduota asmens tapatybės kortelė galiotų 20 metų (šiuo metu – 10 metų). Be to, numatoma galimybė, kad atsiimti naują pasą ar naują asmens tapatybės kortelę galėtų ir piliečio rašytiniame prašyme nurodytas asmuo, o atsiimant naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą galėtų būti nepateikiama keičiama asmens tapatybės kortelė ar keičiamas pasas, kurių pasibaigęs galiojimo laikas.
Įstatymo projekte taip pat įteisinama galimybė Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai išduoti laikiną kelionės dokumentą – laikiną pasą, galiojantį ne ilgiau kaip vienerius metus. Laikinas pasas būtų išduodamas piliečio prašymu, kai jis, būdamas užsienio valstybėje, praranda asmens tapatybės kortelę ar pasą, šie dokumentai tampa netinkami naudoti, pasibaigia jų galiojimo laikas ar pilietis neturi galiojančio kelionės dokumento, bet pageidauja tęsti kelionę.
Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas Lietuvos piliečiams suteiks daugiau privalumų bei patogumo, gaunant ir keičiant asmens dokumentus. Naujasis įstatymas pakeis tris šiuo metu galiojančius įstatymus: Paso, Asmens tapatybės kortelės ir Asmens tapatybės kortelės įstatymo įgyvendinimo įstatymus, kurie nustato skirtingas paso ir asmens tapatybės kortelės išdavimo bei atnaujinimo tvarkas. Tuo tarpu naujajame įstatyme reglamentuojama abiejų asmens dokumentų paskirtis, jų išdavimo, keitimo ir galiojimo sąlygos, suvienodinta išdavimo tvarka.