Valstybinė darbo inspekcija kasmet gauna šimtus pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbo vietoje. Kai kurios nelaimės baigiasi ir žmonių mirtimi.
Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika „Žinių radijui“ sakė, kad nelaimingų atsitikimų darbe nemažėja.
„Praėjusiais metais buvo beveik 60 žmonių, kurių šeimos nesulaukė savo maitintojo, savo brangių žmonių. Yra per 100 sunkiai susižalojusių, kurie nebegali grįžti į savo darbo vietą. Europoje esame paskutiniai pagal šiuos skaičius“,- apgailestavo A.Lupeika.
Pašnekovo teigimu, dažniausiai nelaimingi atsitikimai darbo vietoje įvyksta statybose, miške ir atliekant krovos, sandėliavimo darbus.
„Čia iš darbdavio pusės turėtų būti geras darbo organizavimas, kad tas darbas būtų saugus. Taip pat žmogus, kuris atlieka tuos darbus, jis privalo turėti įgūdžius, jis turi būti apmokytas. Tai darbdavio atsakomybė“,- sakė A.Lupeika.
Pašnekovo teigimu, šioje vietoje svarbu ir darbdavio požiūris į darbuotoją.
„Vien kontrole visų šitų klausimų neišspręsi. Lygiai taip pat kaip žmogaus požiūris į žmogų, darbdavio požiūris į darbuotoją, turėtų būti ne kaip į daiktą, bet kaip į žmogų. Dėl jo gyvybės neturėtų būti deramasi“,- sakė A.Lupeika.
Tiesa, jis pažymėjo, jog ir pats darbuotojas turėtų būti atsakingas už save.
Parengė Monika Burvytė