• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant rugsėjo 10-ajai, kai į politinius lavonus daugelio nurašomas Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas galvoja tikrintis pasitikėjimą parlamente, reikšmingiausia savo atrama jis gali laikyti konservatorių frakciją ir jos galimą balsavimą „pagal sąžinę".

REKLAMA
REKLAMA

Portfelių dalybos

Prasidedant naujai Seimo sesijai  bei rengiantis versti iš pirmininko posto Arūną Valinską, bręsta ir portfelių perdalijimas.

REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijų vadovai ėmėsi konsultuotis dėl koalicinės sutarties perrašymo. Viešai kol kas neigiama, kad tariamasi ir dėl postų perskirstymo.

Iš skilusios TPP susikūrusios frakcijos "Viena Lietuva" seniūnas Laimontas Dinius portalui „Balsas.lt“ neneigė, kad nori daugiau postų nei turi dabar, tačiau neskubėjo jų nurodyti. „Noriu tik paneigti visas kilusias spekuliacijas, kad norime perimti Susisiekimo ministeriją. Visas kalbas, kad siekiame ten ginti kieno nors interesus, reikia baigti“, – sakė L. Dinius. Jis pridūrė, kad nebus pretenduojama ir į Seimo pirmininko postą. Visgi, frakcija kviečia partnerius derėtis ir nori turėti daugiau įtakos, nei turi dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Neoficialiomis žiniomis, Tautos prisikėlimo frakcija norėtų pirmojo Seimo vicepirmininko ir dviejų komitetų pirmininkų postų. Iš „Ąžuolo“ frakcijos jie norėtų paveržti Ekonomikos komiteto pirmininko kėdę, kuri dabar priklauso Dainiui Budriui, bei išsaugoti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TPP akiratyje taip pat yra Teisingumo, Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijos. A. Valinsko žinioje norima palikti tik Kultūros ministeriją. Jei taip nutiktų, portfelių netektų liberalas Remigijus Šimašius, liberalcentristas Raimundas Palaitis ir A. Valinsko bendražygis Gediminas Kazlauskas.

REKLAMA

Viešai apie dalybas niekas nekalba. TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma tikino, kad kol kas postų dalybų klausimo nesvarsto.



Konservatoriai nenori plėtros

Kalbos, kad koaliciją būtų galima plėsti, į jos sudėtį įtraukiant Darbo partijos frakciją, anot pastarosios seniūno Vytauto Gapšio, yra tuščios. „Visi klausinėja, o komentuoti nėra ką, nes niekas nieko nesiūlė. Manau, kad ir nesiūlys, nes premjeras Andrius Kubilius padarys viską, kad išlaikytų dabartinį koalicijos pavidalą. Stengsis iš paskutiniųjų“,  – sakė „darbietis“.

REKLAMA

Anot V. Gapšio, dėl šio konservatorių siekio tikėtinas ir A. Valinsko išlikimas poste, nepaisant paviešinto bendravimo su nusikalstamo pasaulio atstovais ir kaltinimų prastai tvarkantis su pareigomis. „Jų lyderiai, kurie iš pradžių dėl  A. Valinsko kalbėjo griežčiau, dabar aiškiai švelnina toną, nes naujos dalybos jiems nereikalingos. A. Valinskas išvis yra neprognozuojamas ir apie ką nors dabar kalbėti dar anksti“, – svarstė V. Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot V. Gapšio, į pirmąjį posėdį gali susirinkti ne visi parlamentarai, be to, konservatoriai, kaip jam susidaręs įspūdis, balsuosią „laisvai“. Tokiomis aplinkybėmis, balsuojant slaptai, balsų gali ir nepakakti.

Tiesa, pats Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas dar praėjusią savaitę pareiškė, jog A. Valinskas neturėtų būti „atpirkimo ožiu“, kurio paaukojimas padėtų valdantiesiems išvengti atsakomybės už nevykusią, jo nuomone, politiką.

REKLAMA

Balsuos pagal sąžinę

Į Seimo pirmininko oponentų gretas įsitraukus net prezidentei Daliai Grybauskaitei, o šiam atkakliai kartojant, jog trauktis neketina, viskas atsiduria valdančiosios daugumos frakcijų rankose.

Pirmadienį Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė A. Valinskui nunešė opozicinių frakcijų parašus surinktus po interpeliacija parlamento vadovui.

REKLAMA

Pati I. Degutienė, minima pagrindine pretendente užimti A. Valinsko vietą ir kiti TS-LKD lyderiai viešai nekomentuoja artėjančio balsavimo tikrinant pasitikėjimo Seimo pirmininku būklę.

Kalbinami jie dažniausiai teigia, kad frakcija sprendimą priims penktadienį ryte – prieš posėdį ir „linksta manyti“, kad balsuoti bus leista laisvai – „pagal sąžinę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras Andrius Kubilius, nuo pat pradžių prašęs konkretesnių A. Valinsko kaltės įrodymų, toliau kalba aptakiai, sprendimą iš esmės palikdamas parlamento vadovui. Šaltiniai TS-LKD vadovybėje teigia, kad  A. Kubilius aukoti jo nesirengia.

***

Šiuo metu koalicijoje yra keturios partijos, tačiau penkios frakcijos. Tokia padėtis susidarė, kai nuo TPP frakcijos atsiskyrė A. Valinsko šalininkai, įsteigę „Ąžuolo“ frakciją.

REKLAMA

„Ąžuolas“ turi dvi ministerijas, o jo lyderis yra Seimo pirmininkas, nors frakcija dabar  mažiausia visoje koalicijoje – turi vos 7 narius.

Parlamento vadovui atsistatydinti siūloma po to, kai žiniasklaida ėmė viešinti jo senas ir ne visai nutrauktas pažintis su nusikalstamo pasaulio atstovais.

REKLAMA

A. Valinskas laiko šiuos kaltinimus politinių oponentų viešaisiais ryšiais ir pirmadienio vakarą ketina televizijoms išplatinti video įrašą, kuriame žada pagrįsti savo poziciją – vengti atsistatydinimo. Kai kurie viešųjų ryšių ekspertai mano, kad, gerai išmanydamas žiniasklaidos virtuvę, A. Valinskas nori pateikti minėtą video reportažą prieš pat vakarines žinias. Taip gali būti siekiama sukelti kuo didesnį ažiotažą ir nepalikti laiko prieš skelbiant įvertinti – kiek pateiktas pasisakymas yra vertas dėmesio.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų