Trys Vilniaus miesto taryboje atstovaujamos politinės partijos - Naujoji sąjunga (socialliberalai), Tėvynė sąjunga bei Liberalų ir centro sąjunga - sutarė dėl koalicinės sutarties, kuri numatys įtakos pasidalijimą sostinės valdyme.
"Šiandien pasirašysime koalicinį susitarimą, tikiuosi, kad išsirinksime ir sostinės merą", - Seime trečiadienį (06.25) surengtoje spaudos konferencijoje sakė Tėvynės sąjungos frakcijos Vilniaus miesto taryboje seniūnas Kęstutis Masiulis.
"Pasirašysime sutartį, turėdami viltį, kad ateityje bus pasirašyta ir partijų suderinta programa", - nurodė toje pačioje spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo narys konservatorius Jurgis Razma.
Koalicinėje sutartyje numatyta, kad kandidatūrą į sostinės mero postą siūlys Liberalų ir centro sąjungos atstovai. Neabejojama, kad tai bus šios partijos lyderis Artūras Zuokas. Renkant svarbiausius savivaldybės politinius pareigūnus, Tėvynės sąjungos atstovams pasiūlytas vicemero postas. Anot J. Razmos, Vilniaus vicemeru nuo konservatorių turėtų tapti K. Masiulis.
K. Masiulio teigimu, koalicinė sutartis "užtikrina atviros ir veiklios valdžios tikslą". Anot jo, kol kas nevyko derybų su socialdemokratais, kurie šią savaitę prabilo apie galimybę formuoti "visuotinę koaliciją".
Dabar A. Zuoko šalininkai teigia turintys 30 balsų 51 vietos taryboje ir tikisi pergalės trečiadienį vyksiančiuose mero rinkimuose.
Socialliberalai iki tol kartu su socialdemokratais, Lenkų rinkimų akcija, Rusų sąjunga ir liberaldemokratais buvo penkių partijų koalicijoje, rėmusioje socialdemokratą Gediminą Paviržį.
Balandžio 9 dieną kelių balsų persvara meru buvo išrinkta socialdemokratas G. Paviržis, tačiau teismas pripažino rinkimus neteisėtais, nes juose dalyvavo trys Seimo nariai.
Prieš dvi savaites surengtuose mero rinkimuose A. Zuokui ir G. Paviržiui surinkus po lygiai balsų sostinės vadovo vėl nepavyko išsirinkti.
BNS