• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Vėlinėms, Rasų kapinių draugija ragina žmones burtis į talką tvarkyti lapus bei senas žvakes istorinėse Rasų ir Bernardinų kapinėse. Į tokius kvietimus jau atsiliepė kai kurios mokyklos, tačiau akcijų rengėjai sako, kad vis dar trūksta ir suagusiųjų pagalbos.  

Artėjant Vėlinėms, Rasų kapinių draugija ragina žmones burtis į talką tvarkyti lapus bei senas žvakes istorinėse Rasų ir Bernardinų kapinėse. Į tokius kvietimus jau atsiliepė kai kurios mokyklos, tačiau akcijų rengėjai sako, kad vis dar trūksta ir suagusiųjų pagalbos.  

REKLAMA

Visuomeninės Rasų kapinių draugijos atstovė Alina nurenka senas žvakutes nuo kapų Rasų kapinėse. Artėjant Vėlinėms ji ragina burtis talkai visus norinčius. Kapinių tvarkymo darbai jau prasidėjo, prisijungti norintieji gali bet kada, mat talka vyks dvi savaites – iki gegužės dvidešimt devintosios.

„Paprastai moksleiviai, ne tik moksleiviai, savanoriai, nevyriausybinių organizacijų nariai, ateina grupelėmis ir tvarko kapines. Surenka tuos geltonus lapus. Surenka senas žvakes. Valo paminklus“, – sako draugijos atstovė Alina Obolevič.

Kasmet organizuojami kapinių tvarkymo darbai, pasak moters pritraukia vis daugiau mokinių, bet labai reikia ir suaugusiųjų pagalbos. Kapines prižiūrinčios įmonės atstovai sako ir patys kasmet kviesdavę pagalbininkus. Dėl koronaviruso grėsmės tokių kvietimų šiemet jau nebedalija, tačiau jeigu atsiras norinčiųjų prisijungti prie draugijos raginimo padėti, pagalbininkus įrankiais aprūpins.

REKLAMA
REKLAMA

„Grėbimo priemones mes tikrai duosime, po kiekvienų atvykusių, tikrai dezinfekuosime. Tam turime priemonių, rekomenduotume atsinešti galbūt pirštines, jeigu dėl savo saugumo kažkas pergyvena. Tas pačias kaukes dėvėti nors lauko sąlygomis dirbant, laikantis atstumo, manau čia nieko blogo nebūtų“, – pasakoja „Stebulės“ projektų vadovas Darius Jakutonis.

REKLAMA

Rasų kapinių draugijos atstovė priduria, žmonės raginami ne tik tvarkytis, bet ir aukoti žvakutes. Jos kaip ir kasmet, lapkričio pirmąją bus deginamos ant niekieno nelankomų kapų. O pasibaigus Vėlinėms, gimsta nauja tradicija – kviesti talkinikus prieš žiemą žvakutes nurinkti.

„Labai raginam neatnešti, neaukoti tų žvakių plastikiniuose induose. Nes mes tausojame gamtą, mes rūpinamės ekologija. Labai prašytume, kad tos žvakės būtų stikliniuose induose, kuriuos paskui galima būtų perdirbti“, – teigia A. Obolevič.

REKLAMA
REKLAMA

O štai vilnietė Birutė, kaip tik tokių akcijų savanorė. Pernai gelbėjo tvarkant Bernardinų kapines. Moteris sako reikia rūpintis ne tik populiariomis, bet ir gerokai užmirštomis, pavyzdžiui, Saulės kapinėmis. Esą lankant artimųjų kapus čia, kyla ir traumų grėsmė.

„Nes čia žiūrėkit kiek visokių lapų ir gana pavojinga lipti. Girdėjau, kad čia tos kapinės bus restauruojamos, bet neaišku kada. Nes sunkoka čia yra ateiti, ir kai lapai ir slidu, tai tikrai būtų gražu talka“, – kalbėjo vilnietė Birutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bernardinų kapinių prieigose, malkas skaldo Zbignevas. Sako pastebintis – kapines dažniausiai tvarko tik mokiniai.

„Lapus grėbė, maišus pildė čia va. Va guli“, – teigia vilnietis Zbignev.

Tiesa, visos kapinės sako šiemet pasiruošusios sulaukti pagalbininkų. Rokantiškių kapines prižiūrinčios įmonės atstovas aiškina nerizikuosiantis, ir atėjusiems nei maišų nei grėblių nedalins.

„Mes niekuo neaprūpinam. Mes nieko nekviečiam, mes nieko neturim. Mes žmonės kurie ateina, kurie nori ateiti tegu ateina, kaip minėjau, su išvardintom priemonėm. O ten nei maišų, nei grėblių, nieko neparūpinat jiems?“ – sako A. Golubev.

Nors ir šių ir kitų kapinių prižiūrėtojai neslepia – darbo rudenį tikrai daug. Atliekų, per Vėlines padaugėja maždaug keturis penkis kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų