Vienas iš tuometinės grupės narių, muzikantas, technologijų ekspertas Arnoldas Lukošius įsitikinęs, kad Silvester Belt pergalė nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje – geriausias variantas iš to, ką buvo galima pasirinkti.
„Aš neturiu didelių priekaištų jo pasirodymui, tai geriausias variantas šiemet tiek muzikine, tiek atlikimo, tiek ir pačio pasirodymo prasme. Man galbūt šiek tiek pritrūko netikėtumo. Tačiau nuo pusfinalio Silvester stipriai paaugo, be to, labai gerai, kad kūrinys yra lietuviškas“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo A. Lukošius.
Pro akis neprasprūdo vienas trūkumas
Visgi muzikantas pastebėjo ir vieną trūkumą – Arnoldui užkliuvo pasirodymo filmavimas. Pasak pašnekovo, išrinktam Lietuvos atstovui reikėtų pasikalbėti su prodiuseriais ir tai patobulinti.
„Taip gali būti filmuojama tada, kai yra prastai šokantys šokėjai. Tačiau šiuo atveju šokis buvo parengtas gerai, bet transliacijoje to nesimatė, nes kamera nuolat šokinėjo. Buvo sunku sužiūrėti, kaip pasirodymas atrodo pastatymo prasme, tad reikėtų tai labiau atverti“, – įsitikinęs jis.
Tiesa, socialiniuose tinkluose kai kurie „Eurovizijos“ gerbėjai atkreipė dėmesį ir į Silvester Belt vokalą – atsirado įsitikinusių, jog finale, priešingai nei pusfinalyje, atlikėjo balse buvo jaučiamas jaudulys. A. Lukošiaus teigimu, tai galėjo lemti patirties trūkumas.
„Tai visada bus problema su atlikėjais, kurie neturi didelės patirties scenoje. Žinoma, tai individualu, vienas sugebės išeiti į didžiąją „Eurovizijos“ sceną ir susikaupti, o kitam iškart pastrigs balsas. Aš nepažįstu Silvester, bet nepastebėjau jo pasirodyme itin padidinto nervingumo.
Vokalinės problemos man labiau užkliuvo grupės „The Roop“ pasirodyme. Jų dainos įraše viskas skambėjo gerai, o ant scenos vokalo pritrūko“, – tikino A. Lukošius.
Malonūs atradimai
Nors Silvester Belt nacionalinės atrankos finale pelnė daugiausiai publikos balsų, komisijos simpatijas susižėrė savo pasirodymą stipriai patobulinusi grupė „Shower“ su daina „Impossible“. Antroje vietoje likę atrankos dalyviai tapo maloniu atradimu ir A. Lukošiui.
„Jų kūrinį galėčiau įsivaizduoti bet kurioje didžiojoje pasaulio scenoje, atrodytų puikiai. Tiesa, sunku pasakyti, ar šis pasirodymas būtų geresnis „Eurovizijoje“, nes čia daug niuansų. Turbūt „Luktelk“ yra saugesnis variantas.
Tačiau viena akivaizdu – „Shower“ pasižymėjo stipriu vokalu, gera kompozicija, puikiai buvo spinduliuota ir gyvo grojimo energija, nors gyvai ten juk negrojama“, – įspūdžiais dalijosi „LT United“ narys.
Įvertino bendrą atrankos lygį
Pasibaigus nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai netrūko kalbų, kad šiemet matėme itin stiprų finalą, tačiau A. Lukošius tuo suabejojo: „Žiūrint pusfinalius net nebūčiau apie tai pagalvojęs, tačiau daug dalyvių pagerino savo pasirodymus, tad finalas staiga tapo stipresnis. Visgi negaliu pasakyti, kad bendras lygis buvo geresnis nei praėjusiais metais, jis gana panašus.
Be abejo, garso, technologijų, savęs pateikimo, filmavimo prasme mes atrodome vis geriau ir geriau. Džiaugiuosi, kad finaluose beveik nebėra atlikėjų, kur kyla klausimas, ką jie čia išvis veikia.“
„Nenusipelnėme laimėti“
Šiemet sukanka 30 metų nuo pirmojo Lietuvos dalyvavimo didžiojoje „Eurovizijoje“, tačiau vis dar esame tarp šalių, nė karto nelaimėjusių konkurso. A. Lukošiaus tikinimu, tam trukdo mūsų šalies požiūris į muzikos industriją.
„Mes galime laimėti, tai padaryti gali bet kas, bet pagal pačios šalies muzikinį gyvenimą mes kol kas dar to nenusipelnėme. Šioje srityje esame dar tarsi provincija. Aš nekritikuoju, žmonės klauso tai, ką mėgsta, bet dažnai mes klausome ne to, kas turėtų pataikyti į bendrą Europos skonį.
Kai girdime Balkanų šalių „eurovizinius“ kūrinius, dažnai jų nesuprantame, kadangi jie turi tam tikro individualumo. Panaši situacija yra ir su mūsų atstovais“, – teigė jis.
Pažėrė kritikos Vidui Bareikiui
Kaip pasakojo Arnoldas, jam pačiam „Eurovizijoje“ patinka pasirodymai, turintys netikėtumo. Apie tai kalbėdamas muzikantas prisiminė nacionalinėje atrankoje išskirtiniu pasirodymu nustebinusius „VB gang“.
„Šiuo atveju aš jį šiek tiek pakritikuosiu – jis norėjo padaryti radikalų pasirodymą, bet jei pasižiūrėtų įrašą, suprastų, kad iki radikalumo dar reikia daug visko pridėti. Užtenka pasižiūrėti praėjusių metų suomių atstovo Käärijos pasirodymą ir skirtumas iškart akivaizdus. Jei jau darai kitaip, tai daryk tai visa jėga“, – įsitikinęs A. Lukošius.
Džiaugiasi balsavimo sistemos pokyčiais
Šiais metais nacionalinės „Eurovizijos“ atranka sugrįžo ne tik su nauju šūkiu, bet ir pakeista balsavimo sistema. Pagal naujas taisykles, kaip ir matėme finale, šalies atstovą iš top trejetuko rinko tik žiūrovai. Anot A. Lukošiaus, tai – pozityvus pokytis.
„Komisija kartais yra gerai, bet ji ne visada tinkamai parenkama. Man šis pokytis patinka, nes muzika ir yra skirta žiūrovui, jis yra aukščiausias kriterijus, o ne kas kitas. Profesionalas gali pagirti platų balsą, gerą intonavimą, gražią harmoniją, o žiūrovas pasakys, kad jam neįdomu. Ir atvirkščiai. Aš džiaugiuosi, kad galutinį sprendimą jie patikėjo publikai“, – kalbėjo A. Lukošius.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Eurovizijos“ dainų konkursas šiemet vyks gegužės 7-11 dienomis.
Burtų traukimo metu paaiškėjo, kad Lietuva pasirodys pirmojo pusfinalio pirmoje dalyje.