Taip pat bus aptarta pažanga vykdant ankstesnius susitarimus, pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Inovacijų agentūros ir Taivano atstovų dėl bendradarbiavimo ugdant Lietuvos regionų moksleivių ir mokytojų skaitmeninius įgūdžius bei skaitmeninių technologijų diegimo atliepiant augančius skaitmeninio verslo poreikius, antradienį pranešė ministerija.
„Kolegoms iš Taivano galime pasiūlyti konkrečias dvišalio bendradarbiavimo sritis tiek su institucijomis, tiek su verslo atstovais. Smagu, kad susitarimo memorandume numatoma ne tik ugdyti mūsų moksleivių ir mokytojų skaitmeninį raštingumą, bet ir keitimasis talentais, stažuočių programos – tai sudarys galimybes jauniems specialistams įgyti tarptautinės patirties pirmaujančiose technologijų inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos įmonėse“, – pranešime cituojama A. Armonaitė.
Ministerijos teigimu, vizito metu daugiausia dėmesio ketinama skirti skaitmeninio raštingumo ugdymui, skaitmeninimui, finansinėms technologijoms ir inovacijų diegimui viešajame sektoriuje
Taip pat planuojama aptarti Lietuvos ir Taivano galimybes dalyvauti trišaliuose projektuose.
„Pavyzdžiui, vykdant Ukrainos atstatymo darbus. Lietuva turi daugiau patirties statybų sektoriuje, o Taivanas – skaitmenizuojant, diegiant kompiuterinę įrangą“, – nurodo ministerija.
Savo ruožtu Taivano skaitmeninių reikalų ministerija pirmadienį išplatintame pranešime pabrėžia, jog tai – pirmasis A. Tang vizitas į užsienio valstybę nuo to laiko kai ji eina skaitmeninių reikalų ministres pareigas.
A. Tang ketvirtadienį yra pakviesta kalbėti Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir „Go Forward Academy“ rengiamoje diskusijoje apie skaitmenines technologijas ir demokratijos ateitį.
Pasak ministerijos, Taivanas užmegzti ryšius su Lietuva sieks įvairiose srityse – nuo apsikeitimo informacija iki kibernetinio saugumo ir teisinių reikalų.
Šiuo metu Taivane su kitais parlamentarais lankosi ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas. Vizito metu delegacija susitiks su salos prezidente bei kitais aukšto rango politiniais pareigūnais.
A. Tang Lietuvoje viešės toliau gilėjant Vilniaus ir Taipėjaus ryšiams.
Pernai lapkritį Taivanas paskelbė apie pirmąją į Vidurio ir Rytų Europą orientuoto Taivano investicijų fondo 3,5 mln. eurų investiciją Lietuvoje, skirtą lazerių technologijas vystančiam startuoliui „Litilit“.
Be to, Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupei „Teltonika IoT Group“ žada perduoti puslaidininkių lustų technologijas. Tai numatanti sutartis, BNS žiniomis, turėtų būti pasirašyta vėliau sausį kitos Taivano delegacijos vizito Lietuvoje metu.
Dėl Vilniaus ir Taipėjaus ryšių, o ypač dėl Lietuvos sprendimo leisti atidaryti Taivano atstovybę šalyje šios salos pavadinimu, pyksta Kinija, apribojusi dvišalę prekybą.
Europos Sąjunga (ES) dėl šių Pekino veiksmų Lietuvos atžvilgiu kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.