• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dėl „Foxpay“ laimėtų viešųjų pirkimų reikalauja atsakymų iš Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūros.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dėl „Foxpay“ laimėtų viešųjų pirkimų reikalauja atsakymų iš Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūros.

REKLAMA

„Mes reikalaujame iš agentūros atsakymų, kokios ten buvo procedūros ir kas ten vyko. Kiek man yra žinoma, tų paslaugų teikėjų Lietuvoje nėra daug, čia pagrindinė įmonė. Tačiau atsakymų tikrai reikia“,  – ketvirtadienį žurnalistams Seime teigė A. Armonaitė.

„Su agentūra vyksta ir formali, fiksuojama komunikacija ir neformalus bendravimas su vadovybe. Dabar vadovas yra kitas, ne tas, kuris vadovavo sudarant tas sutartis. Manau, kad ir ten visiems reikia tų atsakymų“, – pridūrė ji.

Kaip skelbta anksčiau, ministerijai pavaldi ir sistemą „Elektroniniai valdžios vartai“ prižiūrinti Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūra skelbė „Foxpay“ laimėtus viešuosius pirkimus. Visgi, Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) nustatė kainodaros neatitikimus dviejuose 2020 ir 2022 metų atsiskaitymų tarpininkavimo paslaugų viešuosiuose pirkimuose, kuriuos laimėjo teisėsaugos akiratyje esanti įmonė „Foxpay“. Anot VPT, įmonė trejų metų veiklos sąnaudas siekė susigrąžinti per pirmus metus. 2020 metais su įmone buvo pasirašyta 360 tūkst. eurų vertės sutartis, o 2022 metų rugsėjį – beveik 906 tūkst. eurų vertės trejų metų trukmės sutartis ją kasmet pratęsiant.

REKLAMA
REKLAMA

Anot A. Armonaitės, už atliktus viešuosius pirkimus atsakinga Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūra. Ministrė tikina, jog jos žiniomis, teisėsauga agentūroje kol kas nesilankė.

REKLAMA

„Buvo padaryti tam tikri veiksmai pačios agentūros, dabar jų negaliu detaliai pasakyti. Ne ministerija vykdo agentūros viešuosius pirkimus, jie patys yra už tai atsakingi. Tų detalių išvardinti negaliu, bet mums formaliai yra pateikta. Reikia žiūrėti, ar nėra kokių nusižengimų, jeigu paaiškės, kad buvo, visi turės prisiimti atsakomybę ir pasitraukti“, – dėstė ministrė.

„Mano žiniomis, agentūroje teisėsauga nesilankė. Tikriausiai žinočiau“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad trečiadienį teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę Ievą Trinkūnaitę ir jos sugyventinį Vilhelmą Germaną, besiremdamas savo šaltiniais rašo portalas 15min.lt. Vėliau portalas pranešė, kad sulaikytas ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės M. Navickienės vyras, verslininkas M. Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbta anksčiau, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“, ikiteisminį tyrimą dėl įmonės veiklos yra pradėjusi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Lietuvos bankas (LB) taip pat pranešė, kad papildomai kontroliuos centrinio banko nurodymų nesilaikančios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas, centriniam bankui nustačius, kad įmonė toliau vykdė mokėjimo operacijas tarp privačių fizinių bei juridinių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kad „Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės Monikos Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

REKLAMA

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, LB pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog M. Navickienės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

REKLAMA

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų