„Jeigu armėnų provokacijos bus tęsiamos, pradėsime didelio masto operaciją palei visą fronto liniją, naudodami visų rūšių ginkluotę“, – žurnalistams sakė ministerijos atstovas Vagifas Dargahly.
Tuo tarpu armėnų sukilėliai atskirame pranešime, paskelbtame Kalnų Karabacho sostinėje Stepanakerte, kurio nepripažįsta tarptautinė bendruomenę, nurodė, kad Azerbaidžano pajėgos „pirmadienio rytą suintensyvino Karabacho armijos pozicijų apšaudymą, naudodamos 152 mm minosvaidžius, salvines raketų ugnies sistemas ir tankus.“
Armėnijos prezidentas Seržas Sargsianas pareiškė, kad tolimesnis karinių veiksmų stiprinimas Kalnų Karabacho zonoje gali privesti prie plataus masto karo. Jo teigimu, tai paveiks saugumą, įskaitant ir Europą. Tai jis paskelbė kalbėdamas su ESBO atstovais, atvykusiais į regioną.
„Tolimesnis karinių veiksmų eskalavimas gali privesti prie nenuspėjamų ir negrįžtamų pasekmių, neatmetant plataus masto karo galimybės. Tai paliestų ne tik Pietų Kaukazą, tačiau saugumo ir stabilumo klausimus Europos regione“, – tikina S. Sargsianas.
Armėnijos gynybos ministerijos atstovas Arcrunas Ovanisianas sakė, kad armėnų sukilėliai „padarė didelę pažangą kai kuriuose fronto ruožuose ir užėmė naujas pozicijas“.
Azerbaidžanas savo ruožtu skubiai paneigė tuos „neteisingus“ pranešimus.
Baku gynybos ministerija nurodė, kad Azerbaidžano pajėgos tebekontroliuoja kai kurias strategiškai svarbias aukštumas Karabache, kurias šalies kariai užėmė šeštadienį.
Rusija ir Vakarų valstybės paragino visas šio konflikto šalis nutraukti penktadienį įsiplieskusias kautynes, kurios tapo didžiausiu per kelis pastaruosius dešimtmečius smurto prasiveržimu toje ginčijamoje teritorijoje.
Kaip pranešama, per tuos susirėmimus žuvo bent 33 kariai ir du civiliai.
Sekmadienį Azerbaidžanas pareiškė nusprendęs „vienašališkai nutraukti kovos veiksmus“ ir pažadėjo „sustiprinti“ kelias strategines pozicijas, kuris jis esą užėmė armėnų kontroliuojamoje teritorijoje.
Kalnų Karabacho, kuris yra paskelbęs nepriklausomybę nuo Baku, bet yra smarkiai priklausomas nuo Armėnijos pagalbos, pareigūnai sakė norintys tartis dėl paliaubų, bet tik tuo atveju, jeigu Azerbaidžanas pasitrauks iš naujai užimtų teritorijų.