• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasitelkę „Aro“ kovotojus pareigūnai šturmavo pajūryje aptiktą pogrindinį cigarečių fabriką. Per minutę ten buvo padirbama 3 tūkstančiai tokių garsių prekės ženklų kaip „Marlboro“ ar „Prince“ cigarečių.

Pasitelkę „Aro“ kovotojus pareigūnai šturmavo pajūryje aptiktą pogrindinį cigarečių fabriką. Per minutę ten buvo padirbama 3 tūkstančiai tokių garsių prekės ženklų kaip „Marlboro“ ar „Prince“ cigarečių.

REKLAMA

Fabrike teisėsaugininkai taip pat aptiko ir gamybai jau paruošto tabako. Iš viso pareigūnai rado produkcijos už 4 milijonus eurų.

Akylai „Aro“ pareigūnų stebimi prie sienų stovi cigarečių padirbinėtojai iš Klaipėdos ir Kretingos rajonų. Muitinės kriminalistai, policininkai bei prokurorai juos užklupo pačiame gamybos įkarštyje.

Beveik 800-uose dėžių guli jau supakuoti beveik 400 tūkstančių pakelių firminių ženklų „Marlboro“, „Prince“ ir „L&M“ padirbinių. Dar 30 tonų tabako žaliavos paruošta gamybai. Iš jų išeitų 30 milijonų cigarečių. 

Pagamintos ir paruoštos žaliavos vertė – beveik 4 milijonai eurų. Nors pagamintas cigaretes rūkė ir lietuviai, dauguma produkcijos buvo skirta Vakarų rinkai.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nėra toks dažnas atvejis Lietuvoje, tokių fabrikų identifikavimas, nes tendencija yra, kad jie kuriasi daugiau Vakarų Europoje, nes ten patogiau maskuoti tokio fabriko veiklą. Šalys didesnės, daugiau migrantų ir rinka šalia – nereikia transportuoti per kelias šalis į Vakarų Europą“, – teigia Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos viršininkas Mindaugas Stonis.

REKLAMA

Tad Lietuva iki šiol buvo labiau kaip tranzitinė šalis vežti nelegalias rusiškas ar Baltarusijos cigaretes į Vakarų Europą. Todėl tokie fabrikai mūsų šalyje ypač reti.

„Viso buvo apie 6–7 fabrikai nuo 2000 metų tokio pobūdžio nustatyti“, – sako M. Stonis.

Nelegalioms cigaretėms gaminti skirta įranga – ji taip pat pigus vakarietiško pavyzdžio padirbinys iš Kinijos. Tokios staklės internete kainuoja nuo dviejų iki penkių tūkstančių dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

„Greičiausia tai yra kopija, kinietiška kopija, kuri, aišku, neveikia labai idealiai, dažnai genda. Bet įranga žinoma tokia“, – kalba M. Stonis.

Kretingos rajone aptiktas pogrindinis cigarečių fabrikas ir Klaipėdos apylinkėse rastas sandėlis buvo gerai užmaskuoti nuošalioje vietoje. Nusikaltėliai vaizdavo, kad ten vyksta aktyvi ūkinė veikla.

„Įrengtos patalpos profesionaliai, naudojo daug apsaugos priemonių, kas apsunkino mūsų, kaip institucijos, darbą identifikuoti. Nuošali vieta“, – aiškina M. Stonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai sulaikė 11 asmenų. Dauguma nelegaliame fabrike ne tik dirbo, o ir gyveno. Keturi iš jų lietuviai, du rusai ir penki ukrainiečiai. Dauguma, tikėtina, jau turi parties cigarečių gamyboje.

„Informacija tikslinama, bet dažniausiai tokiuose fabrikuose tai dirba tikrai ne iš Darbo biržos surinkti žmonės, o kurie sugeba tai daryti“, – sako M. Stonis.

Gali būti, kad dalis fabrike sučiuptų asmenų buvo išnaudojami kaip nelegali darbo jėga. Tai pareigūnai dar aiškinasi. Įtariamiesiems gresia kalėjimas iki 8-erių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų