Inspektoriai keliauja į kitą statybvietę. Daugiabučio renovacija visai šalia Santariškių ligoninės komplekso. Tikrintis blaivumą kviečiami ir ant stogo dirbantys statybininkai. Įtarimą pareigūnams sukėlęs darbininkas pučia į alkotesterį. Įtarimas pasitvirtina. Ekrane 75 šimtosios promilės – lengvas girtumas. Vyriškis nustemba, mat tikėjosi, kad po vakarykščio pasibuvimo pirtyje darbe pasirodys jau blaivus. Teigia neprisimenantis, kiek išgėrė, tačiau prisipažįsta, kad skanavo alų.
Pagal įstatymus, vadovas neblaivų darbuotoją privalo tuoj pat siųsti namo ir vėliau apsvarstyti jo likimą. Baudą gaus abu. O ji gali siekti pusantro tūkstančio eurų. Inspektoriams pažadėjęs atvykti į objektą, vadovas po kelių akimirkų jau nebekelia ragelio.
Nė nespėjus sustoti šalia trečiosios statybvietę inspektoriai pastebi pasišalinti bandantį asmenį. Vyriškį sustabdyti pavyksta. Nuo jo sklinda alkoholio kvapas. Pareigūnams patikrinus jo blaivumą, paaiškėja, kad vyras įpūtė 2 ir 3 dešimtąsias promilės, o tai beveik sunkus girtumas.
Sigitu prisistatęs vyriškis dievagojasi, jog čia nė nedirba, o išvakarėse šventė gimtadienį.
„Užėjau į vagonėlį tik pasiklaust dėl darbo, ir viskas“, - sako statybininkas Sigitas.
„Ne, čia žinoma, kad netiesa. Mes matėme, kad jis su darbo rūbais ir ėjo į būdelę persirengt“, - sakė vyr. darbo inspektorius Alvydas Montrimavičius.
Nors išgėrusių statybininkų kasmet nutveriama vis mažiau, problema iki šiol egzistuoja. Inspektoriai kategoriški – išimčių niekam netaiko.
„Turi būti nulis, vienareikšmiškai. Nesvarbu, kad tai ne vairuotojai, bet darbas yra pavojingas, vis tiek yra kritimo iš aukščio pavojus, koordinaciją prarasti. Pastoliai pakankamai aukšti. Todėl, net ir lengvai apgirtus yra draudžiama dirbti“, - kalba inspektorius.
Šiemet darbo vietoje žuvo jau šeši žmonės, o sunkių sužalojimų patyrė 23 darbininkai. Net 60 procentų visų nelaimių darbe sudaro kritimai iš didelio aukščio.