• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internete siūloma pasirašyti po peticija, su kuria vegetariškos, veganiškos mitybos šalininkai kreiptųsi į Seimą dėl vaikų maitinimo darželiuose ir mokyklose. Vegetarų nuomone, Šiaulių švietimo įstaigose vegetarinis maistas yra skurdus.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo kitokią peticiją

Peticijoje, po kuria agituojama pasirašyti, pabrėžiama, kad švietimo įstaigų meniu trūksta arba visiškai nėra šviežių vaisių, daržovių, šviežiai spaustų sulčių, riešutų, sėklų, šaltai spaustų aliejų ir kitų produktų. Taip pat kviečiama susirūpinti sveiko gyvenimo būdo mokymu ir propagavimu švietimo įstaigose.

REKLAMA

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės nuomone,reikia inicijuoti kitokią peticiją: „Čia mokosi suaugę žmonės, tačiau mums neleidžia pardavinėti kavos ir šokolado“.

Direktorės teigimu, mokiniai vegetarai gimnazijos valgykloje gali patys susidėlioti pietus iš šviežių salotų, grikių.

Pasigendama įvairesnio maisto

Šiaulietė penkių vaikų mama Rita Navickienė pasakojo, kad trys iš jos atžalų – vegetarai. Vaikai nevalgyti mėsos apsisprendė anksčiau nei tėvai. „Savo draugų mes nevalgome“, – tokį apsisprendimą pateisino vaikai.

REKLAMA
REKLAMA

14-metė R. Navickienės dukra ir 17-metis sūnus mokyklos valgiaraščiu nėra patenkinti. Garnyro jiems nepakanka, norėtų daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Per pertraukas jie bėga į prekybos centrus pirkti vaisių, bandelių, jogurto.

Keturių vaikų mama Reda Šutkuvienė sakė, kad jos šešiametė dukra mėsą pradėjo valgyti tik darželyje, nes ten visi vaikai gauna vienodus patiekalus, o mama dukrai leidžia rinktis. Išeitis – atskira vegetariškai valgančiųjų grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvyliktokas Montvydas Klumbys, puspenktų metų nevalgantis mėsos, sakė, kad mokyklos meniu vegetarams – mažas pasirinkimas, dažniausiai salotos su duona, kartais kruopos. Kasdien siūlomas kepsnys, tačiau nėra buvę daržovių troškinių. Dažnai siūlo grikių, bet nebūna ryžių, kitų rūšių kruopų, įvairesnių salotų.

Mokykloje M. Klumbys žino dar keletą vegetarų, tačiau į direktorių dėl meniu nesikreipė. Vaikinas įprato mokykloje nevalgyti.

REKLAMA

„Vaikams mėsa reikalinga“

Šiaulių visuomenės sveikatos centro saugos skyriaus vedėja Jūratė Karalevičienė tvirtina, kad švietimo įstaigose vaikai šviežių vaisių arba daržovių gauna kasdien.

Darželių, mokyklų valgiaraščius tvirtina Visuomenės sveikatos centras.

„Jokiu būdu negalima pereiti prie visiško vegetarinio vaikų maitinimo“, – akcentavo J. Karalevičienė.

REKLAMA

Anot specialistės, besiformuojančiam vaiko organizmui būtina gauti daug baltymų, angliavandenių, kitų medžiagų. Dėl geležies trūkumo vaikai suserga anemija, todėl mėsa jiems esanti būtina.

Vegetarų siūlomuose riešutuose, J. Karalevičienės teigimu, yra daug toksinų, nes jie importuojami, ilgai sandėliuojami.

„Sukurkime savo lėkštėje vaivorykštę. Reikia siūlyti kuo įvairesnį maistą, nes vaikas gali intuityviai atsirinkti, kas jam tinka“, – sakė J. Karalevičienė.

Specialistės įsitikinimu, tėvai vegetarai, kurie kreipiasi į švietimo įstaigas dėl vegetarinio savo vaikų maitinimo, turėtų būti informuoti, jog tokios dietos vaikams nepatartinos.

Gintarė VALUCKYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų