Gali būti, kad šunys mato, kas vyksta naujųjų televizorių ekranuose – apie tai pasakoja daugybė šeimininkų. Televizijos principas toks - greit besikeičiančius vaizdus mūsų akys registruoja kaip filmą. Gyvūnai skiriasi atsižvelgiant į tai, kiek kadrų per sekundę jie gali pamatyti, kol akys ir smegenys apgaunamos, kad tai judantis vaizdas, o ne paveikslėlių mirgėjimas. Žmonėms reikia 50 – 60 vaizdų per sekundę, kad juos suvoktų kaip ištisinį filmą, šunims - daugiau kaip 70 kadrų per sekundę, o paukščiams – bent 100. Dėl to laikyti paukštį patalpoje su televizoriumi, kuris turi mažesnį kadrų keitimąsi, gali būtų stresą kelianti situacija, prilygstanti jūsų pasodinimui kambaryje, kur nuolat mirksi diskotekos šviesos. Tikėtina, kad tarp šunų egzistuoja individualūs tų kadrų suvokimo skirtumai, nors mokslas dar negali atsakyti, kodėl taip yra.
Nauji televizoriai generuoja daugiau kadrų per sekundę (senieji „išgaudavo“ vos 50 – 60 kadrų per sekundę), tad šunys juos kaip ir mes greičiausiai geba suvokti kaip judantį vaizdą. Atsiradus geresnei raškai ir greičiau besikeičiantiems kadrams, šunys tapo potencialiais televizijos žiūrovais. Kai kur pasaulyje tai neliko nepastebėta – pvz., jau yra specialių televizijos kanalų šunims.
Nors šunys ir gali žiūrėti televizorių, jie nemato taip pat, kaip mes. Pvz., jie mato spalvas, bet ne tokias kaip mes. Tai, ką suvokiame kaip raudoną, šuo matys kaip gelsvą ar baltą. Be to, šunys prasčiau suvokia detales. Tad ekrane jie mato informaciją, tačiau ne taip aiškiai.
Vis dėl to šuo gali matyti ekrane skraidantį paukštį beveik taip pat gerai, kaip matytų jį natūraliai. Tad nereikėtų stebėtis, kodėl kai kurie augintiniai sureaguoja, kai staiga jų nuomone į kambarį įrioglina arklys ar kitas šuo. Kai kurie šunys gali bandyti pulti rodomus vaizdus ar juos vaikytus. tačiau dauguma suvokia, kad ten rodomų gyvūnų iš tiesų nėra.
Televizorių žiūrėti mėgstantys šunys atkreipia dėmesį į gyvūnus, tačiau nereaguoja į pieštus filmukų herojus. Jie geba matyti ir tiksliai interpretuoti judančius vaizdus, tačiau pieštų padarėlių judesiai netiksliai atkartojau tikrų gyvūnų judesius ir dėl tuo šuo šuo mato, kad kažkas juda, tačiau nesuvokia kas.