Švedijos teismas atmetė automobilių gamintojos „Saab“ ieškinį dėl apsaugos nuo bankroto, nes nemano, kad bendrovės ketinimai pritraukti papildomų lėšų bus sėkmingi, praneša BBC.
Papildyta 17.25 val.
Švedijos profesinės sąjungos teigia ketinančios pareikalauti, jog „Saab“ bankrotas būtų paskelbtas jau artimiausiomis dienomis.
„Saab“ pateikė ieškinį dėl apsaugos nuo bankroto, nes norėjo užsitikrinti papildomas finansavimą.
Balandį „Saab“ buvo priversta sustabdyti gamybą, nes tiekėjai dėl neapmokėtų skolų nutraukė tiekimą. Bendrovės darbuotojų atlyginimai taip pat vėlavo tris mėnesius iš eilės.
„Saab“ savininkės bendrovės „Swedish Automobile“ generalinis direktorius Viktoras Miuleris (Victor Muller) teigia, kad skola „Saab“ tiekėjams siekia 150 mln. eurų.
-----------------------------------------
Švedų kompanijos „Saab“ vadovybė rado sprendimą, kuris padės bent laikinai apsisaugoti nuo gresiančio bankroto ir sulaukti investicijų – „Saab“ kreipėsi į teismą su prašymu leisti pradėti restruktūrizaciją.
„Saab“ šiuo metu desperatiškai ieškojo būdų, kaip atidėti gresiantį bankrotą ir sulaukti jau beveik matomų investicijų iš Kinijos. Kompanijos sprendime dėl restruktūrizacijos visa gudrybė slypi Švedijos įstatymuose – pagal šalies įstatymus, prasidėjus restruktūrizacijai įmonė nuo kreditorių veiksmų būna apsaugota tris mėnesius.
„Saab“ konvejeriai sustojo dar šį pavasarį ir vieninteliu vilties žiburiu švedams liko kinų investuotojai. Tačiau tam reikia dar šiek tiek laiko. Būtent čia ir praverstų restruktūrizacijos procesas ir tie trys nuo kreditorių saugantys mėnesiai. Į „Saab“ 245 milijonus eurų investuoti žada automobilių pardavėjas „Pang Da“ ir automobilių gamintojas „Zhejiang Youngman". Viskas būtų šaunu, tačiau tokį sandėrį turi patvirtinti ir Kinijos vyriausybė, o tam reikia šiek tiek laiko. Pervedus minėtus milijonus kinai taptų „Saab“ kontrolinio akcijų paketo šeimininkais, jiems priklausytų 53,9 proc. kompanijos akcijų.