Neseniai atliktame tyrime buvo nagrinėjama, kas vyksta klinikinės mirties ištiktų pacientų smegenyse. Dr. Stuartas Hamerhoffas, anesteziologas ir Arizonos universiteto profesorius, pateikė įžvalgas šiuo klausimu.
Ar po mirties siela palieka kūną?
Atliekant tyrimą septynių itin sunkiai sergančių pacientų, kuriems liko gyventi vos kelios minutės, smegenyse buvo įtaisyti nedideli jutikliai.
Prietaisai fiksavo kiekvieno paciento kraujospūdį ir širdies darbą, kol galiausiai šie rodikliai nukrito iki nulio ir žmogus mirė, rašo unilad.com.
Atlikus elektroencefalogramą (EEG), paaiškėjo, kad įvyko keistas energijos pliūpsnis, kuris, panašu, pasireiškė po mirties.
„Project Unity“ S. Hamerhoffas sakė: „Jie matė, kaip viskas išnyksta, o tada padidėjo aktyvumas, kai nebuvo nei kraujospūdžio, nei širdies ritmo. Tai gali būti priešmirtinės būsenos ženklas arba įrodymas, kad siela palieka kūną.“
Profesorius teigia, kad šis aktyvumas gali išduoti kūną paliekančią sąmonę, o ekspertas tvirtina, kad tai yra „paskutinis dalykas, kuris išnyksta mirštant“.
„Esmė ta, kad tai rodo, jog sąmonės išnykimas, tikriausiai, yra labai mažai energijos reikalaujantis procesas.
Tai yra gana lengvai pastebimas įvykis, tik ne 100 proc., o apie 50 proc. pacientų tai galima pamatyti, jei tai išmatuojama“, – pridūrė jis.
Tyrime mokslininkai teigė, kad labiausiai įtikinamas paaiškinimas, kodėl buvo užfiksuotas toks rodmuo, yra tas, kad smegenims trūko deguonies.
Kalbėdamas apie šią teoriją per mokslo kanalo „The Science Channel“ dokumentinių laidotų ciklą „Through the Wormhole“ (liet. „Per kirmgraužą“), S. Hamerhoffas pridūrė:
„Tarkime, širdis nustoja plakti, nustoja tekėti kraujas; mikrotubulės praranda savo kvatinę būseną.
Mikrotubulėse esanti kvantinė informacija nesunaikinama, ji negali būti sunaikinta, ji tiesiog pasiskirsto ir išsisklaido visoje visatoje.“
Ekspertas pridūrė: „Jei pacientas atgaivinamas, ši kvantinė informacija gali sugrįžti į mikrotubules ir pacientas sako: „Aš patyriau priešmirtinę būseną“.
Jei jie nėra atgaivinami ir pacientas miršta, gali būti, kad ši kvantinė informacija gali egzistuoti už kūno ribų, galbūt neribotą laiką, kaip siela.“
Atlikdama novatorišką tyrimą, ekspertų komanda padarė išvadą: „Savo slaugos praktikoje praleidžiame daug laiko su gedinčiomis šeimomis. Bendraudami pastebėjome, kad mintis, jog mirties metu „kažkas“ įvyksta, guodžia šeimas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!