O stiprus vėjas tiesiai iš vadinamosios viskio kūdros nuodingus garus nešė į miestą. Ekstremalios situacijos nutarta neskelbti, mat pasikeitė vėjo kryptis. Ir pavojingi garai toliau neišplito. Tačiau vietoje dirbę žmonės neslepia – net ir prabėgus kelioms dienoms po nelaimės, besijaučiantys prastai: kutena kvėpavimo takus, svaigsta galva, sunku kvėpuoti. Apsinuodiję skundžiasi mieguistumu. Specialistai laikosi savo ir aiškina, kad ištekėjusi medžiaga mūsų gyvybei pavojaus nekelia.
Santariškių gyventojai sako išgirdę informaciją apie oro taršą puolė uždarinėti langus. Tačiau į paniką nė vienas ne tik nepuolė, bet dar bandė ir pajuokauti.
Vilnietė Anastazija šiandien sako nejaučianti jokio tvaiko, tad ramiausiai su mažyliu vaikščiojanti Santariškių gatvelėmis. Moteris pašiurpsta pagalvojusi, o kas būtų, jeigu oras būtų užterštas ir dar pavojingesnėmis medžiagomis, ir tektų palikti namus. Anastazija sako aptarusi net ir tokias temas su šeimos nariais. Tad ir speciali kuprinė namie sukrauta tam atvejui jeigu tektų bėgti.
O štai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai sako, kad tokią kuprinę turėtų turėti kiekvienas. Tačiau dabar labai retas žmogus žino kaip elgtis, jeigu Lietuvoje įvyktų bet kokia nelaimė, kuri priverstų ne tik langus uždarinėti, bet ir palikti namus.
Paaiškėja, kad net ir paprasčiausias potvynis, gali vidury nakties žmones išginti iš namų. Ir kiekvienas turime žinoti ką krauti į kuprinę nenumatytam atvejui.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: