Kai kurios respondentės pastebėjo, kad apskritai dingo geismas, kitoms intymus artumas ėmė nebeteikti tokių ryškių pojūčių, kas buvo iki pradedant vartoti preparatus. Buvo ir tokių moterų, kurioms kilo problemų pasiekiant orgazmą, nesudrėkdavo makštis, lytinio akto metu atsirado nemalonių pojūčių.
Kaip kontraceptikai veikia seksualumą?
Jei atidžiai skaitei vaistų informacijos lapelį, prie šalutinių poveikių turėjai pastebėti ir galimus libido pakitimus. Kontraceptinius preparatus sudaro hormoninės medžiagos, kurios tam tikru būdu paveikia tavo organizmą: slopina ovuliaciją ir pastojimą padaro praktiškai neįmanomą.
O kadangi nebevyksta ovuliacija, išsiskiria mažiau moteriškų lytinių hormonų, kurie veikia menstruacijas ir visą reprodukcinę funkciją – juos pakeičia sintetinis analogas, esantis tabletėse. Kaip tik dėl to ir pakinta organizmo veikla.
Be to, veikiant kontraceptikams, organizme mažiau gaminasi testosterono – vyriško hormono, veikiančio seksualumą. Tai mažina aistrą, tampa sunkiau patirti orgazmą, pojūčiai lytinio akto metu atrodo nebe tokie ryškūs. Ilgai vartojant kontraceptines tabletes šie pokyčiai gali būti ir negrįžtami. Taigi moteris ateity galbūt taps mažiau aistringa.
Kaip tik todėl moterys, kurių lytinis gyvenimas prasidėjo visai neseniai, vartodamos oralinius kontraceptikus gali pasirodyti šaltos ar anorgazmiškos, joms sunku išlaisvinti savo erotinius troškimus.Be šių efektų pastebėta, kad reguliariai nepatiriant orgazmo sumažėja hormono oksitocino, atsakančio už prieraišumo partneriui jausmą, išsiskyrimas – taigi įsimylėjimo tarpsnis praeina greičiau. Manoma, kad tai gali būti tarpusavio santykių atšalimo ir seksualinių problemų priežastimi.
Reguliariai ir ilgą laiką vartojant kontraceptikus gali atsirasti nemalonūs pojūčiai ir net skausmas lytinio akto metu. Sumažėjus natūralių estrogenų ir juos pakeitus sintetiniams analogams suplonėja makšties sienelės, susilpnėja sekretą išskiriančių liaukų veikla.
Jei prie to pridėsime dar ir sunkiau vykstantį lytinį susijaudinimą, sukeltą testosterono stokos, intymus gyvenimas gali iš tiesų apkarsti.Pastebėjus tokį šalutinį oralinių kontraceptikų poveikį paprastai rekomenduojama juos keisti kitomis nuo nėštumo saugančiomis priemonėmis.Be to, esama hipotezių, kad vartojami kontraceptikai turi įtakos kūno išskiriamiems feromonams – ypatingoms kvapiosioms medžiagoms, stiprinančioms žmogaus seksualinį patrauklumą priešingos lyties atstovams.
Šias medžiagas išskiria lytinių hormonų liaukos, todėl nenuostabu, kad sumažėjus lytinių hormonų kiekiui organizme mažėja ir išskiriamų feromonų kiekis.Ypač pavojinga hormoninėmis tabletėmis saugotis nėštumo neturint nuolatinių partnerių. Nes tabletės nesuteikia apsaugos nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų ir kitų ligų, o tai gali sukelti uždegiminius procesus ir netgi tapti nevaisingumo priežastimi.
Ar viskas – tik blogai?
Nepaisant visų išvardytų minusių, oraliniai kontraceptikai yra viena populiariausių priemonių vengiant nėštumo. Be to, šie vaistai efektyviai gydo ir kai kuriuos hormoninius sutrikimus. Oraliniai kontraceptikai suteikia moterims ramybę, jos jaučiasi laisvesnės, nebijo neplanuoto nėštumo, taigi geriau atsipalaiduoja sekso metu. O susijaudinimo lygis ir galimybė pasiekti orgazmą vis dėlto daugeliu atvejų priklauso ne tik nuo pačios moters fiziologinių savybių, bet ir nuo partnerio.
Svarbiausia – nepamirškite, kad gydytojas yra geriausias jūsų pagalbininkas renkantis kontraceptines priemonės, taigi jis padės apgalvoti, kas geriausiai tinka jūsų gyvenimo būdui ir išsirinkti tai, kas sukeltų mažiausiai negatyvių šalutinių efektų.