Jaunas kraujas ženkliai pagerina senų smegenų veiklą. Eksperimentai parodė, kad senstančioms pelėms suleidus daug jaunesnių gyvūnų kraujo injekcijas, atsinaujino sąsajos tarp pirmųjų smegenų ląstelių ir pagerėjo jų atmintis. Šis gydymas pasirodė toks efektyvus, kad 18 mėnesių senumo gyvūnai atminties testuose pasirodė taip pat gerai kaip ir 4 mėnesių gyvūnai. Pelės paprastai gyvena nuo 18 mėnesių iki 2 metų, rašo Dailymail.co.uk.
Kitas tyrimas leidžia manyti, kad jauno kraujo injekcijos gali padėti raumenų ir kepenų veiklai bei sustiprinti imuninę sistemą. Tačiau šie tyrimai tebėra labai ankstyvoje stadijoje ir reikės dar nemažai palaukti, kol tai bus leidžiama išbandyti su žmonėmis.
Taip pat šie tyrimai veda prie idėjos, kad būtų galima identifikuoti kraujo komponentus, kurie turi atjauninamąjį poveikį, ir juos paversti piliule.
Mokslininkai tvirtina, kad kraujo iš jaunesnių asmenų injekcijos galėtų padėti pensinio amžiaus žmonėms išlaikyti dėmesį ir budrumą. Jei šis gydymas būtų patvirtintas kaip saugus ir sėkmingas su žmonėmis, jį būtų galima panaudoti siekiant atitolinti senatvės padarinius. Jei šie tyrimai toliau duos teigiamų rezultatų, tai gali nuvesti iki gydymo, kuris duos svarbesnių rezultatų nei penicilinas.
Conferencijoje, kurioje buvo pristatomi šių tyrimų rezultatai, buvo teigiama, kad vidutinio amžiaus asmenims būtų galima pradėti leisti dvidešimties ar dvidešimt kelių metų donorų kraują. Taip būtų galima sustabdyti ir tolias ligas kaip Alzheimeris.
Mokslininkas Saulas Villedas Neurologijos bendromenės konferencijoje: „Ar aš manau, jog jauno kraujo injekcijos gali paveikti žmones? Vis labiau ir labiau tikiu, kad taip. Tai nėra vaistas, kuris gali turėti žalingą poveikį. Tai tik kraujas.“