„Intel Atom“ procesoriai, montuojami portatyviniuose įrenginiuose, šiuo metu gamintojų tarpe yra labai populiarūs, o jų paklausa tokia didelė, kad vienas iš didžiausių procesorių gamintojų nespėja patenkinti visų užsakymų. „Ateityje „Intel“ turės dar vieną stambų šių procesorių užsakovą – „Apple“ kompaniją, kuri jau planuoja išleisti „iPhone“ su „Intel Atom“ procesoriumi“, skelbia „FTN Midwest“ kompanijos analitikas JoAnne Feeney.
Šią žiniatinklyje išplatintą naujieną kol kas „Intel“ ir „Apple“ nepatvirtina. JoAnne Feeney tvirtina, kad pirmieji „atominiai“ naujos kartos „iPhone“ telefonai atsiras jau 2009-2010 metais.
Bandant prognozuoti, kokios „Atom“ procesorių modifikacijos galbūt bus naudojamos „iPhone“ telefone, reikia atidžiau pažvelgti į „Intel“ ateities planus. „Intel“ 2009 metais planuoja pristatyti mažai energijos vartojančias integralines mikroschemas „Moorestown“, kurios leis sukurti gerokai ilgiau veikiančius portatyvinius aparatus, net iki 1 dienos aktyvaus naudojimo. 2010 metais „Intel“ pakeis „Moorestown“ mikroschemų technologinį procesą iš 45 nm į 32 nm, o tai leis dar sumažinti energijos sąnaudas ir vienos mikroschemos savikainą. Prognozuojama, kad būtent šie sprendimai ir „apsigyvens“ ateities „Apple iPhone“ modeliuose.
Toks dviejų gigantų bendradarbiavimas duotų abipusę naudą: „Apple“ kompanija pasiūlytų vartotojų požiūriu galingesnį, ilgiau veikiantį ir įdomesnį aparatą, o „Intel“ iš tokio stambaus užsakovo neblogai pasipelnytų. Išankstiniai skaičiavimai rodo, kad „Apple“ kompanija sugebės parduoti 25 mln „iPhone 3G“ mobiliųjų telefonų, tad atsižvelgiant į šį skaičių „Intel“ uždirbtų apie 250 mln JAV dolerių. Priminsiu, kad šiuo metu „iPhone“ telefonuose naudojami „Samsung“ kompanijos iš Pietų Korėjos gaminami procesoriai, o bevielio ryšio modulius „Apple“ perka iš „Infineon“ kompanijos.
Ateitis parodys, tačiau, manyčiau, „Intel“ nepraleis progos užmegzti bendradarbiavimą su tokiu stambiu ir įdomiu partneriu kaip „Apple“.
Remigijus Bukauskas