Daugelis ne kartą esame užvirę tą patį vandenį virdulyje praėjus kuriam laikui. Tačiau, kas nutinka, kai virintą vandenį užverdame vėl iš naujo?
Pasirodo, kad dar kartą užvirto virinto vandens cheminė sudėtis išlieka nepakitusi, tad visai nesvarbu, kiek kartų jūs jį užvirinsite, leisite jam atvėsti ir vėl virsite.
Tačiau geriamojo vandens, mineralinio vandens ir šaltinio vandens pervirinimas keičia jo cheminę sudėtį, nes vandenyje yra kitų junginių.
Kiek kartų galima gerti virintą vandenį?
Naudojant švarų geriamąjį vandenį, kurį įprastai verdate virdulyje, šis nekelia jokio pavojaus sveikatai, nors vėl verdant kietą vandenį virdulyje ir gali susidaryti tarsi baltos kreidos nuosėdos.
Šias nuosėdas daugiausia sudaro kalcio karbonatas (CaCO3), magnio hidroksidas (Mg(OH)2) ir kalcio sulfatas (CaSO4), rašo sciencenotes.org.
Dauguma žmonių mano, kad šie mineralai pagerina vandens skonį ir daro jį sveikesnį. Tačiau daug kalcio turinčio vandens pervirimas kai kuriems žmonėms gali kelti nerimą, ypatingai sergantiems tulžies arba inkstų akmenlige artritu ar ateroskleroze.
Visgi, vienintelis kelis kartus virinto vandens pavojus yra tas, kad šiuo galima nusiplykyti odą. Paprastai pavojus sveikatai nekils, jei prieš virdami virintą vandenį leisite jam atvėsti.
Virintą vandenį, anot specialistų, rekomenduojama vėl užvirti ne daugiau nei du kartus, nes verdant jį daugiau kartų, jame gali susikaupti per didelis kiekis mineralų ir kitų cheminių medžiagų.
Taigi, jei jūsų geriamame vandenyje yra daug nitratų, arseno ar kitų nepageidaujamų cheminių medžiagų, geriau kelis kartus iš naujo jo nevirkite.