Įteisinti prievolę viešinti atlyginimus siūloma kartu su naujuoju Darbo kodeksu. Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas tvirtina – „išslaptinti“ atlyginimus būtina. Esą tokiu atveju į pokalbį einantis darbuotojas galėtų orientuotis, kokio atlygio jam tikėtis. Be to, atlyginimų viešinimas demaskuotų nesąžiningus ir manipuliuoti darbuotojais linkusius darbdavius.
Tuo tarpu Verslo konfederacija stoja piestu prieš tokią prievolę. Esą vidutinis darbo užmokestis, kaip ir daugelis statistinių duomenų, neatitinka rinkos realybės. Sumuojant vadovo, administracijos darbuotojo, valytojos atlyginimus ir skaičiuojant jų vidurkį, taip ir lieka neaišku, kiek uždirba konkretus darbuotojas.
Pramonininkų konfederacija tvirtina jau seniai siūliusi išslaptinti darbdavių mokamus atlyginimus, tačiau iki šiol niekas to nesiryžo padaryti.
Darbdavių konfederacija tvirtina, kad visus reikiamus duomenis ir apie darbdavių įsiskolinimą, ir apie įdarbintų asmenų skaičių, darbo užmokestį kaupia „Sodra“. Esą ji ir dabar tokią informaciją gali skelbti.